از تهران تا لس‌آنجلس با عمل بینی

490

از تهران تا لس‌آنجلس عمل بینی در حال افزایش است گزارش لس‌آنجلس تایمز از «شورش آرام» به سبک زنانه«پرسیس کریم» می گوید که در ۱۸ سالگی پدرش او را شگفت زده کرد و گفت که به طور مخفیانه پولی را طی سال ها برای عمل جراحی بینی او جمع کرده بود. او که اکنون ۵۳ ساله و استاد زبان انگلیسی در سن خوزه است می گوید که به یاد دارد که با گریه از پدرش پرسید که آیا بینی اش بزرگ است و پدرش گفته بود نه این تنها عملی است که همه انجام می دهند و من سعی می کنم منصف و عادل باشم. او می گوید افتخار می کند که مقاومت کرد و زیر بار عمل جراحی نرفت ولی سه خواهر او با اجبار خانواده عمل کردند.

به گزارش  سايت ايرانيان آمريكا به نقل ازسايت روزنامه «لس انجلس تایمز» با اشاره به بالا رفتن تب عمل بینی در میان ایرانیان داخل و خارج از کشور می نویسد:«یاسمین» می گوید که خانواده و دوستانش او را تشویق به انجام عمل جراحی پلاستیک بر روی بینی به منظور بهبود زیبایی اش کرده بودند.

به گزارش آفتاب نیوز او می گوید در لس آنجلس بزرگ شده و درباره بینی اش زیاد فکر می کرد.و به نظرش بینی اش بیش از اندازه بزرگ بود و خودش احساس می کرد که جلب توجه می کرد. در نتیجه، او مانند بسیاری از دختران ایرانی تصمیم به انجام عمل بینی گرفت. او زیر تیغ جراحی رفت.

از تهران تا لس‌آنجلس با عمل بینی

از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به این سو، زنان بیش تری در مقایسه با گذشته بینی خود را به تیغ جراحی می سپارند. پدر و مادر این دختر ایرانی پس از انقلاب از ایران مهاجرت کرده بودند. به نظر می رسد در کشوری چون ایران  که زنان تقریبا می توانند بخش کوچکی از بدن خود را به طور اشکارا نشان دهند و پوشش خاص لباس برای شان وضع شده بسیاری تغییر بینی زنان ایرانی را شورشی ارام از سوی آنان برای انطباق دادن شان با معیارهای زیبایی شناختی انگلو امریکایی قلمداد می کنند.لس انجلس تایمز در ادامه اشاره می کند علیرغم آن که ابروی ضخیم و چشمان درشت همواره از ایده آل های ایرانیان در زمینه زیبایی قلمداد می شده است بینی ایرانی که اغلب قوس دار است و پهن می باشد برای مدت زمان زیادی یکی از منابع وحشت و نگرانی برای بسیاری از زنان ایرانی بوده است.

از تهران تا لس‌آنجلس با عمل بینی

یاسمین می گوید که با عمل بینی می خواست خود را زیباتر و شیرین تر از گذشته نشان دهد.


لس انجلس تایمز اشاره می کند که ایران یکی از بالاترین نرخ های جراحی زیبایی بینی در سرتاسر جهان را در سال ۲۰۱۳ میلادی داشته است این امار با استناد به نتایج ارزیابی انجمن بین المللی جراحی پلاستیک زیبایی بوده است و ایران از این نظر درست پشت سر برزیل، مکزیک و ایالات متحده قرار داشته است.

این روزنامه در ادامه می افزاید:«گلبون جمشیدی» دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۴ ساله که شش سال پیش عمل جراحی بینی انجام داده می گوید زمانی که باید روسری بپوشید و موهای تان معلوم نیست بینی مهم ترین عضوی است که خودنمایی می کنید در نتیجه، با عمل می خواهید آن را زیباتر نشان دهید. این حس از دوران دبیرستان آغاز می شود. این روزنامه در ادامه اشاره می کند در خارج از ایران در بین خانواده های ایرانی زیادی دیده می شود که از سنین نوجوانی به دختر فشار اورده می شود که بینی اش را عمل کند چرا که از جانب اطرافیان (دوستان و خانواده) بزرگ به نظر می رسد.

این روزنامه در ادامه اشاره می کند عمل جراحی بینی در فرهنگ فارسی ریشه دوانده است و می افزاید:«مکس امینی کمدین ایرانی امریکایی با زنان جوان ایرانی در یکی از طنزهایش شوخی کرده و گفته بود که زنان مشکلات تنفسی را بهانه ای برای تغییر بینی شان قرار می دهند».

«پرسیس کریم» می گوید که در ۱۸ سالگی پدرش او را شگفت زده کرد و گفت که به طور مخفیانه پولی را طی سال ها برای عمل جراحی بینی او جمع کرده بود. او که اکنون ۵۳ ساله و استاد زبان انگلیسی در سن خوزه است می گوید که به یاد دارد که با گریه از پدرش پرسید که آیا بینی اش بزرگ است و پدرش گفته بود نه این تنها عملی است که همه انجام می دهند و من سعی می کنم منصف و عادل باشم. او می گوید افتخار می کند که مقاومت کرد و زیر بار عمل جراحی نرفت ولی سه خواهر او با اجبار خانواده عمل کردند.

لس انجلس تایمز اشاره می کند که جراحی پلاستیک بینی در امریکا ارزان نیست و می افزاید:«در بورلی هیلز این عمل بیش از ۲۰ هزار دلار هزینه دارد. در نتیجه در گذشته معمول بود که جوانان ساکن امریکا در طول تطعیلات تابستان به ایران سفر می کردند تا با قیمتی ارزان در در حدود ۷ هزار دلار بینی شان را عمل کنند.

این روزنامه اشاره می کند که اکنون تعداد فزاینده ای از زنان ایرانی تبار متولد امریکا بینی های شان را به صورت باریک و نوک نیز عمل می کنند. «دکتر پیمان سیمونی» جراح لاستیک در بورلی هیلز می گوید که بسیاری از زنان ایرانی به دلیل نگاه قومیتی توجه زیاد به سوی شان معطوف شده است.

منبع : Los Angeles Times

گروه ايرانيان آمريكا

مترجم : على گل صباغ

ويرايش : شهرام فقيه لو

مطالب مربوط

۸ تا از بهترین مراکز خرید در لس آنجلس کالیفرنیا

بلایی که در آمریکا به سرم آمد بخاطر ندانستن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!