تعقیب کیفری دو ایرانی در ایالت کالیفرنیا به جرم پرداخت رشوه !

236

تعقیب کیفری دو ایرانی در ایالت کالیفرنیا به جرم پرداخت رشوه : تعقیب کیفری دو ایرانی در ایالت کالیفرنیا به جرم پرداخت رشوه به ماموران اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده.
به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از سایت justice ، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد دو ایرانی به نام های ویدا هروی (۵۹ ساله) و مژده عرفانی (۵۰ ساله) به جرم پرداخت رشوه به ماموران اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده در کالیفرنیا تحت تعقیب قرار گرفته اند.
بنابر اعلام وزارت دادگستری و دادستانی فدرال، خانم هروی که خود را مشاور مهاجرتی معرفی می کرده به تحمل یک سال و یک روز زندان محکوم شده و خانم عرفانی هم با اعتراف به جرم خود هم اکنون منتظر صدور رای نهائی است.
دادستانی فدرال اعلام کرده این دو نفر در قبال دریافت حدود سه هزار دلار از افرادی که واجد شرایط دریافت شهروندی آمریکا نبوده اند، با ارائه مدارک پزشکی جعلی و پرداخت رشوه به ماموران اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده شرط یادگیری زبان انگلیسی را برای متقاضیان از میان برمی داشته اند‌. این افراد پرونده تقاضای شهروندی ۴۳ نفر از ایرانیان را از این طریق به نتیجه رسانده بودند که انتظار می رود روند سلب تابعیت آمریکا از این افراد هم در دستور کار مقامات قرار گیرد.
گفته می شود خانم هروی در یکی از شبکه های تلویزیونی فارسی زبان به نام Tapesh TV Network به اجرای برنامه می پرداخته است.

با توجه به اینکه همواره توضیح داده شده است در انجام روند پرونده های مهاجرتی خود به هیچ عنوان از موارد غیر قانونی استفاده نکنید لازم است که دوباره اهمیت این مسئله را تاکید کنیم و همواره به یاد داشته باشید و فرقی نمیکند که شخصی که به شما قول انجام کاری را می دهد شخص معروفی باشد یا خیر قانون در آمریکا برای همه به صورت یکسان اجرا می شود.

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

 ترجمه توسط کانال تلگرامی دفتر وکالت کیانوش رزاقی وکیل دادگاههای آمریکا 

منبع : justice

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!