ترس های مختلف و مواردی که می تواند در بین بسیاری از انسان ها مشترک باشد!

761

ترس های مختلف و مواردی که می تواند در بین بسیاری از انسان ها مشترک باشد!: به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از TIPHERO  ترس در همه انسان ها وجود دارد و تجربه ترسیدن از چیزی یا وحشت از قرار گرفتن در شرایطی اتفاقی است که برای همه انسان ها می افتد و برخی با آن کنار ما آیند و برخی تا آخر عمر با آن زندگی میکنند.

امروز با هم تعدای از ترس های عمومی را بررسی میکنیم که شاید برای همه ما به صورت روزانه اتفاق بیافتد و امری مشترک در بین تمام بشر باشد.

  1. ترس از ارتفاع

قرار گرفتن در ارتفاع زیاد باعث ایجاد ترس بسیار زیاد و ایجاد اظطراب و احساس سرگیجه شدید میشود و این اتفاق در بسیاری از مردم به صورت یکسان رخ میدهد.

ترس از ارتفاع که به آکروفوبیا معروف است در بین ۵% مردم جهان شایع است.

  1. ترس از آب و هوای بد

یکی دیگر از ترس های مشترک شرایط نا آرام هوا است . کسانی که از این ترس رنج میبرند از رعد و برق و طوفان و گرد باد به شدت میترسند و در این شرایط دچار وضعیت وخیمی میشوند

از هر ۱۰ تفر یک نفر به lilapsophobia  یا ترس از طوفان و هوای بد مبتلا است.

  1. ترس از حشرات و مار و عنکبوت

ترس از حیوانات در بین مردم مشترک است اما یک ترس عمومی ترس از مار و عنکبوت و حشرات شبیه آن است که به آن entomophobia  میگویند ما تنها در مورد عنکبوت میدانیم که از هر ۱۰ نفر یک نفر به فوبیا آن دچار است.

  1. ترس از پرواز

شاید یکی از بدترین نوع مرگ در یک هواپیما در حال سقوط اتفاق بیافتد  به همین خاطر حضور در اجسام که در بالاتر از سطح زمین حرکت میکنند به یک ترس عظیم برای بیش از یک سوم مردم دنیا تبدیل شده است.

۵٫ترس از تاریکی

ترس از تاریکی چیزی که در میان بسیاری از کودکان شایع است ممکن است در بین بسیاری از بزرگسالان هم باشد و در اصل بیشترین دلیل ترس از تاریکی این است که نمیدانیم درون تاریکی چیزی خطرناک برای ما وجود دارند یا نه ۵% از بزرگسالان و ۷۳% از کودکان از تاریکی میترسند.

از دیگر موارد ترس میشترک بین انسان ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد

  1. ترس از بیمار شدن
  2. ترس از خون
  3. ترس از مردن
  4. ترس از بودن در اجتماع
  5. ترس از بودن در فضای بسته

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :TIPHERO

ترس های مختلف

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!