یک تئوری جدید در ناسا: برای مقابله با گرم شدن کره زمین مدار کره زمین را از خورشید دورتر کنیم!

 

دانشمندان روش غیر متعارفی را برای جلوگیری از گرمای زیاد روی کره زمین در نظر گرفته اند: به یک نقطه سردتر نقل مکان کنیمتنها کاری که باید انجام دهیم این است که چند سنگ بزرگ آسمانی را به سمت کره زمین هدایت کنیم و مدار کره زمین تغییر خواهد کرد. دنیای ما به مداری در منظومه خورشیدی سوق داده خواهد شد که امن ترو خنک تر است.

ناسا و اهداف جابجایی کره زمین

پاسخ دانشمندان به گرم شدن کره زمین: کره زمین را کمی از خورشید دور کنیم

razagi-final
sadaf-omidi

گزارش مخصوص: گرمای گلخانه ای

این ایده شوک کننده برای بهبود بخشیدن به همسایگی سیاره ها از تفکرات گروهی از مهندسان ناسا و ستاره شناسان امریکایی بوجود آمده. آنها میگویند که این نقشه میتواند 6 میلیارد سال دیگر به زندگی مفید کره ما اضافه کند. یعنی دو برابر مهلت کنونی زندگی روی کره زمین.

دکتر Greg Laughlin در مرکز ناسا در کالیفرنیا میگوید: “این تکنولوژی زیاد هم دور از دسترس نیست. این همان روشی است که خیلی ها برای دور کردن سنگهای خطرناک آسمانی از کره زمین پیشنهاد داده اند. ما به قدرت زیاد برای جابجایی کره زمین نیاز نداریم. فقط باید با دقت نقشه بریزیم و مانور دهیم“.

این نقشه که دکتر لافلین و همکارانش Fred Koryacansky و Fred Adams پیشنهاد داده اند شامل هدایت یک سنگ بزرگ آسمانی به سمت کره زمین میشود که از نزدیکی کره ما عبور میکند و قسمتی از انرژی جاذبه اش به کره زمین منتقل میشود.

لافلین میگوید: “این سرعت چرخش کره زمین به دور خورشید را افزایش میدهد و در نتیجه به مدار بالاتر و دورتر از خورشید سوق داده خواهیم شد. سپس مهندسان این سنگ آسمانی را به سمت مشتری و یا زحل میفرستند و از آنجا انرژی میگیرد و دوباره به سمت کره زمین برمیگردد و این روند تکرار میشود.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

در کوتاه مدت این یک نقشه ایده ال برای مقابله با گرمای گلخانه ای است ولی خود تیم مهندسان نگران خطرات احتمالی بزرگ آن هستند. خورشید یک میلیارد سال دیگه خیلی گرمتر خواهد شد و این زندگی را به طور جدی به خطر خواهد انداخت. همه سرخ خواهیم شد!

نقشه این گروه برای نجات کره زمین به این صورت است: لافلین میگوید: “تنها کاری که باید انجام دهیم این است که یک راکت شیمیایی به این سنگ آسمانی متصل کنید و در زمان مناسب موتورش را روشن کنیم. این علم پایه راکتهاست“.

ولی این نقشه یک یا دو وجه نگران کننده دارد: اول این که دانشمندان فضایی باید خیلی مواظب باشند که چطور این سنگ را به سمت زمین هدایت میکنند. کوچکترین اشتباه محاسباتی در مورد مدار باعث میشود که مستقیم با کره زمین اصابت کند و اثرات تخریبی آن فاجعه بار خواهد بود.

این موضوعی است که خود گروه نیز به درستی آن اذعان دارد. روزنامه ستاره شناسی و فضا مینویسد: برخورد یک شیئی با 100 کیلومتر قطر با کره زمین تمام کره زمین را از موجودات زنده پاک میکند و حتی شاید فقط باکتری ها بتوانند زنده بمانند. این خطر بسیار بالاست

مشکل دیگر سوالی است در مورد کره ماه. همانطور که مجله Scientific American اشاره میکند اگر کره زمین از مدار فعلی خارج شود به احتمال زیاد کره ماه نیز از زمین جدا شده و در مدار بسیار دورتری به دور کره زمین خواهد چرخید. و این تمام جو کره زمین را تغییر میدهد.دانشمندان این انتقادها را قبول دارند. لافلین میگوید: “بررسی های ما نشان داده که چقدر مدار فعلی کره زمین با ظرافت در منظومه خورشیدی جا گرفته است. ولی به هر حال کارهایی که ما کرده ایم اثرات عملی هم دارد. محاسبات ما نشان میدهد که برای بردن کره زمین به مدار امن و دورتر اول باید از مدارهای بی ثبات دیگر عبور کند و باید بسیار با مراقبت و آهسته عبور کنیم. در آن لحظات هر نوع موجود زنده در فضا که در حال مشاهده منظومه خورشیدی ما باشد متوجه میشود که موجودات باهوشی در حال این تغییر مدار هستند. و این برای ما نیز صدق میکند. وقتی به منظومه های خورشیدی دیگر نگاه میکنیم و به سیاره ها و خورشیدهای دیگه نگاه میکنیم (کاری که الان در حال انجام آن هستیم) ممکنه تغییر مدار سیاره ها را ببینیم. این اولین نشانه زندگی باهوش در فضا خواهد بود.

منبع :the guardian

مترجم : تورنگ بي رنگي

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!