بیمه و هشدار در رابطه با تقلب در بیمه های درمانی و دولتی

757

با فرا رسیدن فصل ثبت نام برای دوره جدید بیمه های دارای یارانه دولتی سوالات زیادی در رابطه با نحوه اعلام درآمد و بهره مندی از این یارانه بیمه به دفتر ما می رسد. در این راستا توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم: برنامه کمک های دولتی برای بیمه ارزان مانند هر برنامه تامین اجتماعی دیگری در معرض سوءاستفاده و تقلب قرار دارد. هر سال تعداد زیادی از افراد با تقلب و دروغ گویی در رابطه با درآمد خود موفق به دریافت کمک از دولت می شوند. با این حال سازمان های ویژه ای درون دولت آمریکا ماموریت دارند که گلوگاه های تقلب در این برنامه را شناسایی و مسدود کنند.

 

از جمله Government Accountability Office از سال ۲۰۱۵ شروع به تحقیق در رابطه با موارد تقلب در این برنامه کرده و هر سال با شناسایی راه های تقلب به مسدود کردن آن کمک کرده است. لذا تقلب در دریافت کمک دولتی برای بیمه هر سال مشکل تر می شود.
– دروغ گویی و یا پنهان کاری عامدانه در فرم درخواست کمک دولتی برای بیمه عواقب سنگینی دارد. بویژه اگر فرد برای پنهان کردن درآمد واقعی خود در اظهارنامه مالیاتی (Tax returns) دروغ گفته باشد مجازات های شدیدی در انتظار فرد است.
– تقریبا تمام برنامه های کمک و تامین اجتماعی فدرال و ایالتی و IRS هم اکنون اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. شماره سوشیال افراد هم حقایقی زیادی را در رابطه با وضعیت مالی فرد بیان می کند‌. برای مثال اطلاعات راجع به پرداخت اقساط خودرو، شهریه دانشگاه، اجاره خانه و حساب های بانکی افراد به راحتی از این طریق قابل دسترسی است. بنابراین اطلاعات ارائه شده توسط یک فرد در تمام این موارد یا یکدیگرمقایسه خواهد شد و عدم همخوانی این اطلاعات منجر به شروع فرآیند حسابرسی (audit) علیه شخص می شود.
بنابراین:
👈اگر فردی را می شناسید که سال قبل با دروغ و تقلب موفق به دریافت کمک شده نباید تصور کنید که همان شیوه تقلب امسال هم موفقیت آمیز خواهد بود.
👈عدم برخورد با یک فرد متقلب دلیل مصونیت از تعقیب تمام موارد مشابه نیست.
👈 امکان گزارش موارد تقلب توسط هر فرد حقیقی و حقوقی وجود دارد. بنابراین احتمال اینکه همسایه شما با دیدن اتومبیل های گران قیمت پارک شده مقابل منزل، شما را به عنوان مورد مشکوک به تقلب به ادارات دولتی معرفی کند وجود دارد.

نویسنده : کیانوش رزاقی  وکیل رسمی دادگستری در ایالات مریلند و امور فدرال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!