بیماری ام اس و نشانه های بروز آن در بانوان چه میتواند می باشد؟

 

بیماری ام اس و نشانه های بروز آن در بانوان چه می باشد؟ بیماری ام اس امروزه به یکی از بیماری های در حال انتشار تبدیل شده است و هم اکنون بیش از 2.3 میلیون نفر در دنیا مبتلا به این بیماری هستند.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا  با توجه به اینکه بانوان بیشتر از مردان در خطر این بیماری هستند در مقاله زیر به بررسی برخی از نشانه های ابتلا به ام اس می پردازیم که اگر این نشانه ها را در خود می بینید باید آن را جدی بگیرید.

  1. تغییر در حالات شخصی

اگر به طور ناگهانی دچار تغییر خلق و خو شدید و دیگر مثل سابق نمی توانید بر رفتارتان کنترل داشته باشید این یکی از نشانه های ام اس است . افسردگی طولانی مدت و اضطراب عدم کنترل خنده و گریه ناگهانی همگی از نشانه ها ابتلا به ام اس است.

razagi-final

2. ضعف و گرفتگی عضلات

یکی از علائم شایع ام اس در خانم ها اغلب با گرفتگی و ضعف در بدن نمایان می شود که به اشتباه آن را به دلیل ورزش سنگین یا خستگی اشتباه می گیرند اما تداوم این نشانه احتمال ابتلا به ام اس را بالا می برد.

3.بعضی از عادت ها تمام می شود

یکی از نشانه های دیگر ام اس این است که سنسور شما به روی بعدی عادت ها خاموش می شود مثلا وقتی متکا را بین پای خود میگذاشتید و حس راحتی داشتید و الان اینطور نیست و مواردی از این دست!

4. به هم خوردن عادت کلیوی

اگر وقتی به دستشویی میروید یک گالن ادرار می کنید یا به یه مدت طولانی به دستشویی نمی روید و در کل عادت های منظم رفتن به دستشویی حتی این عادت که بعد از دستشویی باز هم احساس ادرار دارید می توانید یکی از نشانه های ام اس باشد که در بسیاری از مبتلاهای کنونی در گذشته مشترک بوده است.

5.مشکل در بینایی

اگر عادت هایی مثل کم بینی عدم تشخیص رنگ کور رنگی و ندیدن برخی چیز های خاص در شما به وجود آمد ممکن است نشانه های ام اس به سراغ شما آمده باشد.

6. خستگی غیر منتظره

در بیش از 80% به مبتلایان به ام اس خستگی بیشاز اندازه معمول شایع است و اگر شما در مکان هایی که معمولا دچارخستگی نمی شدید مثل محل کار و در ابتدای روز ممکن است ام اس به سراغ شما آمده باشد.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

7. به هم خوردن عادت ماهانه

یکی دیگر از علایم شایع در بانوان یه هم خوردن دایمی و غیر منطقی عادت ماهانه آنها است.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : TIPHERO

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

 

razagi-final
x

Check Also

سینه بند

سینه بند سایز اشتباه می تواند باعث سر درد در خانوم ها شود!

  سینه بند سایز اشتباه می تواند باعث سر درد در خانوم ها شود : ...

error: Content is protected !!