بعد از مهاجرت به آمریکا حتی همسر من نمی تواند من را به اسم خودم صدا کند!

 

بعد از مهاجرت به آمریکا  حتی همسر من نمی تواند من را به اسم خودم صدا کند! : اسم هر شخص چیزی است که وی انتخاب نمی کند اما تا اخر عمر همراه وی خواهد ماند و همیشه آن را خواهد شنید اگر شما از اسمی که برایتان انتخاب کرده اند راضی نیستید همیشه با این چالش رو به رو هستید!

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا تصور کنید بعد از اینکه شما از محل زندگی خود مهاجرت کردید با چالشی بسیار سخت مواجه شوید و آن این است که اسم شما در آن مملکت معنی حمله انتهاری و یاد آور بمب گذاری و عملیات تروریستی باشد!

داستانی شبیه ماجرایی که برای هنرئیشه معروف سوریه ای جهاد عبدو در آمریکا رخ داده است و حتی همسر وی نمی تواند در یک مکان عمومی من را صدا کند و اگر این اتفاق رخ دهد بلافاصله با واکنش مردم رو به رو می شوم و شاید مجبور شوم ساعت ها به سوالات ماموران امنیتی پاسخ دهم!

razagi-final

جهاد عبودو که حتی سابقه اجرا در فیلم های مشهور در کنار هنرپیشه های معروف هالییود را نیز دارد بعد از اینکه دولت از او خواست در حمایت از بشار اسد برنامه ای اجرا کند درخواست آنها را رد کردو بلافاصله با تهدید به مرگ روبه رو شد.

بعد از این حادثه وی از سوریه فرار کرد و به آمریکا پناهنده شد اما در آمریکا و بعد از حادثه یارده سپتامبر مردم به کلمه جهاد که در زبان عربی و مسلمانان به معنی جنگیدن و مبارزه کردن است حساس شدند و برای آنها معنی یک حرکت تروریستی را میدهد.

جهاد نیز بعد از اینکه مشاهده کرد هیچکس حاضر نیست با این اسم به وی شغلی پیشنهاد بدهد مشغول به سرویس در یک پیتزا فروشی شد اما بعد از مدتی تصمیم میگیرد که اسم خود را به جی تغییر دهد .

بعد از این اتفاق و تغییر کوچیک شرایط برای وی تغییر کرد و وی توانست با اسم و نشان جدیدی در آمریکا و حرفه ای که در آن تخصص دارد مشغول به فعالیت شود و هم اکنون در صنعت مدیا این کشور مشغول به فعالیت است.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : BBc

بعد از مهاجرت به آمریکا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!