اِی‌سی دی‌ سی گروه هارد راک آمریکایی نیست

 

اِی‌سی دی‌سی  یک گروه هارد راک استرالیایی است که در نوامبر سال ۱۹۷۳ توسط برادران ملکوم و انگوس یانگ در شهر سیدنی استرالیا شکل گرفت. برادران یانگ هر دو نوازندۀ گیتار الکتریک هستند (انگوس نوازندۀ گیتار لید و ملکوم نوازندۀ گیتار ریتم). هر دو برادر جزء اعضای ثابت گروه باقی ماندند تا اینکه بیماری ملکوم باعث جدایی او از گروه در سال ۲۰۱۴ شد.

هر چند از گروه اِی‌سی/دی‌سی بیشتر به عنوان یک گروه هارد راک و یا بلوز راک نام برده می شود اما همچنین از آنها به عنوان پیشگامان سبک هوی متال هم نام می برند و گاهی در این سبک طبقه بندی می شوند. با اینحال، آنها همیشه سبک موسیقی خودشان را، فقط راک اند رول دانسته اند.

این گروه از دهه ۷۰ تا به حال، یکی از تأثیرگذارترین گروه‌های راک تاریخ بوده است. گروهی که خیلی ها در دنیا از آنها به عنوان “بزرگترین گروه راک جهان” (The World’s Greatest Rock Band) نام می برند.

razagi-final
sadaf-omidi

تهیه کننده “ریک روبین” (Rick Rubin)، که مقاله ای دربارۀ گروه اِی سی/دی سی برای فهرست رولینگ استون نوشته است، از اِی سی/دی سی به عنوان “بزرگترین گروه راک اند رول تمام دوران” (The Greatest Rock And Roll Band Of All Time) نام برده است.

اِی‌سی دی‌ سی گروه هارد راک آمریکایی نیست

آنها تا به امروز با ۲۰۰ میلیون نسخه فروش جزء ۱۰ گروه/خواننده موسیقی پرفروش تمام دوران بوده اند.
برادران یانگ نام گروه را از روی علامت برق چرخ خیاطی خواهرشان “مارگارت یانگ” الهام گرفتند.

“AC/DC” مخفف “Direct Current (جریان مستقیم)/Alternating Current (جریان متناوب)” است که همان به معنای “جریان الکتریکی” و “الکتریسیته (برق)” می باشد.
هر چند نام گروهشان در دنیا “اِی سی/دی سی” خوانده و شناخته میشود، در کشور خودشان (استرالیا) در زبان محاوره ای “آکا داکا” یا “آسا داسا” (“Acca Dacca”) خوانده و شناخته می شود.

لوگوی گروه تا سال ۱۹۷۶ بصورت ساده فقط AC/DC نوشته میشد ولی در سال ۱۹۷۷ شکل لوگوی AC/DC تغییر کرد. حروف بصورت نوک تیز و مثلثی نوشته شدند و خط مورب بین “اِی سی” و “دی سی” تبدیل به یک آذرخش شد. این لوگوی جدید از آن موقع به بعد در روی تمام آلبوم ها و لوگوهای اِی سی/دی سی به کار رفت و نشان آذرخش به نماد و سمبل این گروه تبدیل شد.
اِی سی/دی سی تا پایان سال ۲۰۱۴، ۱۵ آلبوم استودیویی بین‌المللی منتشر کرده است؛ بعلاوه ۴ آلبوم استودیویی فقط در استرالیا. (که در مجموع ۱۹ آلبوم استودیویی می شود که ۱۵ تای آن بین‌المللی و ۴ تای آن استرالیایی می باشد)

عضويت  در ایرانیان آمریکا

نخستین آلبوم استودیویی بین‌المللی آنها با نام “High Voltage” (برق فشار قوی) در سال ۱۹۷۵ منتشر شد، اما فروش میلیونی و شهرت جهانی عمده گروه با انتشار آلبوم پنجم استودیویی بین‌المللی آنها “Highway To Hell” (بزرگراهِ جهنم/بزرگراهِ به جهنم) در سال ۱۹۷۹ و در پی آن آلبوم ششم استودیویی بین‌المللی آنها “Back In Black” (بازگشت با ظاهر سیاه) در سال ۱۹۸۰، آغاز شد.

چهاردهمین آلبوم استودیویی بین‌المللی اِی سی/دی سی در سال ۲۰۰۸ با نام “Black Ice” (یخ سیاه) منتشر شد که توانست در رتبه بندی تمام چارتهای موسیقی دنیا رتبه اول فروش را بدست بیاورد و همچنین توانست عنوان دومین آلبوم پرفروش سال ۲۰۰۸ را کسب کند و یک رکورد تازه برای گروه اِی سی/دی سی کسب کند.

پانزدهمین آلبوم استودیویی بین‌المللی AC/DC در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ با عنوان “Rock Or Bust” (یا راک یا هیچی) منتشر و روانه بازار شد.

آلبومها و کارهای دیگر آنها: ۶ آلبوم اجرای زنده، ۱ آلبوم کوتاه (ای پی)، ۲ آلبوم گردآوری شده به عنوان آلبوم آهنگ فیلم، و ۱۲ آلبوم ویدیویی از کنسرتها و موزیک ویدیو های آنها به اضافه ۵۶ تک آهنگ و ۵۷ موزیک ویدیو.

منبع : ویکی‌پدیا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!