اوبر محکوم به پرداخت سه میلیون دلار به رانندگانش شد

 

اوبر محکوم به پرداخت سه میلیون دلار به رانندگانش شد .کمپانی فناوریهای Uber پذیرفت که مبلغ 3 میلیون دلار برای حل و فصل شکایت مدعی العموم در دادگاه که از طرف 2421 راننده  اوبر در نیویورک شد، و این کمپانی را متهم به کم کردن هزینه های اضافی از مبلغ کرایه قانونی کرده بودند، بپردازد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از New Yourk Post  توافق اولیه روز دوشنبه در دادگاه فدرال در بروکلین اتفاق افتاد که نیاز به تصویب قاضی منطقه، نیکولاس گارافس دارد. رانندگان کمپانی را متهم به نقض قرارداد به دلیل شامل کردن مالیات بر فروش، و بیمه جبران خسارات “بلک کار فاند”، به کرایه ها هنگام محاسبه هزینه خدمات کردند، که به این طریق در صدد افزایش بدهیهای رانندگان بود.

آن ها همچنین این کمپانی را متهم به ارائه تبلیغات غیر شفاف و نادرست در رابطه با پیشنهاد ضمانت جبران خسارت، بدون بیان شرایط آن کردند. مانند اینکه در تبلیغات گفته شده بود که رانندگان  اوبر برای نخستین ماه رانندگی، مبلغ 5000 دلار ضمانت بیمه جبران خسارت دریافت می کنند.

razagi-final

 کمپانی  اوبر که در سانفرانسیسکو قرار دارد، این اتهامات را رد کرد و بدون پذیرش اشتباهات، برای دوری از دردسر این شکایت و دعوی قضایی، آن را حل و فصل کرد و همچنین روز سه شنبه هم نظری در این رابطه نداد.

توافقنامه  کمپانی اوبر برای حل و فصل این دعوی، شامل رانندگانی می شد که از 29 دسامبر 2009، از اپلیکیشن Uber برای تعیین میزان کرایه اوبر در نیویورک استفاده می کردند و هنچنین کسانی که ادعا میکنند در این طرح دعوی حضور نداشته اند.

در نتیجه uber پذیرفت که تقریبا 80 میلیون دلار به 96 هزار راننده در نیویورک بپردازد. پس از اینکه در ماه می، کمپانی پذیرفته بود که بنا بر اظهارات داداگاه، به مدت دو سال و نیم به طور اشتباه و سهوا به رانندگان  اوبر هزینه کمتری پرداخت کرده است.

توافقنامه روز دوشنبه همچنین خواستار خاتمه دادن به دعاوی بود که بیان می کردند، Uber به طور اشتباه رانندگانی را که از نرم افزار این کمپانی استفاده می کردند را جزو کارمندان مستقل طبقه بندی کرده بود. ممکن است به وکلای رانندگان نیز هزینه ای برابر با یک سوم مبلغ توافق شده با رانندگان پرداخت شود.

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

عضويت  در ایرانیان آمریکا

 

razagi-final
x

Check Also

شرایط استخدام در اف بی ای

شرایط استخدام در اف بی ای چیست وچطور درخواست استخدام در FBI بدهیم ؟

  شرایط استخدام در اف بی ای چیست وچطور درخواست استخدام در FBI بدهیم ؟ چطور می‌توانم ...

error: Content is protected !!