اوبر محکوم به پرداخت سه میلیون دلار به رانندگانش شد

770

اوبر محکوم به پرداخت سه میلیون دلار به رانندگانش شد .کمپانی فناوریهای Uber پذیرفت که مبلغ ۳ میلیون دلار برای حل و فصل شکایت مدعی العموم در دادگاه که از طرف ۲۴۲۱ راننده  اوبر در نیویورک شد، و این کمپانی را متهم به کم کردن هزینه های اضافی از مبلغ کرایه قانونی کرده بودند، بپردازد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از New Yourk Post  توافق اولیه روز دوشنبه در دادگاه فدرال در بروکلین اتفاق افتاد که نیاز به تصویب قاضی منطقه، نیکولاس گارافس دارد. رانندگان کمپانی را متهم به نقض قرارداد به دلیل شامل کردن مالیات بر فروش، و بیمه جبران خسارات “بلک کار فاند”، به کرایه ها هنگام محاسبه هزینه خدمات کردند، که به این طریق در صدد افزایش بدهیهای رانندگان بود.

آن ها همچنین این کمپانی را متهم به ارائه تبلیغات غیر شفاف و نادرست در رابطه با پیشنهاد ضمانت جبران خسارت، بدون بیان شرایط آن کردند. مانند اینکه در تبلیغات گفته شده بود که رانندگان  اوبر برای نخستین ماه رانندگی، مبلغ ۵۰۰۰ دلار ضمانت بیمه جبران خسارت دریافت می کنند.

 کمپانی  اوبر که در سانفرانسیسکو قرار دارد، این اتهامات را رد کرد و بدون پذیرش اشتباهات، برای دوری از دردسر این شکایت و دعوی قضایی، آن را حل و فصل کرد و همچنین روز سه شنبه هم نظری در این رابطه نداد.

توافقنامه  کمپانی اوبر برای حل و فصل این دعوی، شامل رانندگانی می شد که از ۲۹ دسامبر ۲۰۰۹، از اپلیکیشن Uber برای تعیین میزان کرایه اوبر در نیویورک استفاده می کردند و هنچنین کسانی که ادعا میکنند در این طرح دعوی حضور نداشته اند.

در نتیجه uber پذیرفت که تقریبا ۸۰ میلیون دلار به ۹۶ هزار راننده در نیویورک بپردازد. پس از اینکه در ماه می، کمپانی پذیرفته بود که بنا بر اظهارات داداگاه، به مدت دو سال و نیم به طور اشتباه و سهوا به رانندگان  اوبر هزینه کمتری پرداخت کرده است.

توافقنامه روز دوشنبه همچنین خواستار خاتمه دادن به دعاوی بود که بیان می کردند، Uber به طور اشتباه رانندگانی را که از نرم افزار این کمپانی استفاده می کردند را جزو کارمندان مستقل طبقه بندی کرده بود. ممکن است به وکلای رانندگان نیز هزینه ای برابر با یک سوم مبلغ توافق شده با رانندگان پرداخت شود.

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!