آیا انتقال پول از ایران به آمریکا به هر مقدار نیازمند مجوز است ؟

 

انتقال پول از ایران به آمریکا به هر مقدار نیازمند مجوز است. توافق اتمی و دستورات مهاجرتی دولت جدید هم تاثیری بر این مساله ندارد . در ذهن بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که نمونه هایی را دیده اند که افرادی مبالغی حتی در حد چند ده هزار دلار را بدون هیچ مشکلی به صورت نقد و بدون مجوز قبلی OFAC با خود به آمریکا آورده اند. برای پاسخ به این مساله باید به نکات زیر توجه داشت:


👈 سیستم مالی آمریکا چندلایه و پیچیده است و در هر لایه فیلترهایی برای مقابله با پولشویی وجود دارد. صرف وارد کردن پول به آمریکا کار دشواری نیست اما نگهداری این پول و هزینه آن در سیستم مالی آمریکا بدون برخورد به یکی از این فیلترها بسیار دشوار است.
👈 افرادی که قصد استفاده از مزایای سیستم مالی آمریکا از جمله دریافت وام را دارند باید احتیاط بیشتری به خرج دهند. برای نمونه اگر قصد خرید ملک با دریافت وام را دارید، در یکی از مراحل تصویب وام که اصطلاحا Underwiting گفته می شود، منشا پول های نقدی که به حساب شما واریز شده باید مشخص شود و اگر نتوانید مجوز قبلی OFAC انتقال پول از ایران را ارائه نمایید، وامی به شما تعلق نخواهد گرفت.
👈 در سیستم حقوقی آمریکا مسئولان اجرای قوانین (Law enforcement ) در تعقیب جرائم اختیار کامل دارند و ممکن است به دلایلی از تعقیب قضایی یک مورد صرف نظر و مورد مشابه دیگری را پیگیری کنند. لذا عدم برخورد قضایی با یک مورد دلیلی برای مصونیت موارد مشابه از تعقیب نیست.
توجه داشته باشید که اخذ مجوز از OFAC برای انتقال پول از ایران باید قبل از انتقال پول باشد.
👈 اخذ مجوز OFAC ممکن است با چند صد دلار هزینه ظرف چندماه انجام شود اما حل مساله پول های بدون مجوز نیازمند هزینه های گزاف و طی پروسه ای طولانی است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کانال تلگرامدفتر وكالت كيانوش رزاقي تماس بگیرید

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final
sadaf-omidi

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پاسپورت آمریکا

افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد

  افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد  .افزایش هزینه های ...

error: Content is protected !!