افراد شیاد فعال در ایران با اطلاعات علاقه مندان به مهاجرت چه می کنند؟

151

افراد شیاد فعال در ایران با اطلاعات علاقه مندان به مهاجرت چه می کنند؟
به گزارش سایت ایرانیان آمریکا اگر علاقه مند و پیگیر مهاجرت از ایران هستید، حتما به تبلیغات افرادی که خود را متخصص در زمینه مهاجرت معرفی می کنند برخورد کرده اید. این افراد موسسات و وب سایت هایی با اسامی متنوع و فریبنده راه اندازی کرده و مدعی هستند که اطلاعات لازم برای مهاجرت از ایران به کشورهای مختلف را در اختیار شما قرار می دهند. این افراد هیچ یک دارای پروانه وکالت در آمریکا یا هیچ یک از کشورهای خارجی نیستند و اطلاعات آن ها در رابطه با مسائل قانونی بسیاری سطحی است. این افراد بسیاری از اطلاعات خود را نیز از طریق سرقت اطلاعات حقوقی معتبر از صفحات و وب سایت های وکلای معتبر به دست آورده و با ارائه آن ها به مردم از همه جا بی خبر وانمود می کنند که از مسائل قانونی اطلاع دارند.
فهرست بلند قربانیان این افراد شیاد پایانی ندارد و هرساله صدها نفر از افرادی که رویای مهاجرت از ایران را دارند به فهرست مالباختگان این شبکه های کلاهبرداری سازمان یافته اضافه می شوند. نکته بسیار در رابطه با این باندهای تبهکار این است که دارای دفتر رسمی در ایران هم هستند و آزادانه در ایران فعالیت می کنند بدون اینکه حکومت ایران مزاحمتی برای آن ها ایجاد کند. در کشوری که هرگونه ارتباط با کشورهای غربی بویژه آمریکا تحت کنترل شدید سازمان های اطلاعاتی و امنیتی قرار دارد، این افراد در غالب موسسات مهاجرتی بدون هیچ مشکلی مشغول کسب و کار و تبلیغات هستند و حتی همایش های مهاجرتی برگزار می کنند‌. راز این آزادی عمل تنها یک چیز است: همکاری این افراد با سرویس های اطلاعاتی جمهوری اسلامی.
این افراد شیاد در واقع تمام اطلاعاتی که از شما دریافت می کنند را در اختیار سرویس های اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار می دهند و از این طریق امکان رصد افرادی که قصد مهاجرت دارند را برای تشکیلات اطلاعاتی ایران فراهم می کنند. تمام افرادی که از طریق این موسسات به ظاهر مهاجرتی اقدام به مهاجرت می کنند، در واقع در تور اطلاعاتی تشکیلات امنیتی حکومت ایران‌ گرفتار می شوند و از بسیاری از آن‌ها برای مقاصد این تشکیلات استفاده می شود. افراد ساده لوحی که برای دریافت پناهندگی از این موسسات اطلاعات دریافت می کنند در واقع در حال اطلاع دادن قصد خود برای پناهندگی به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هستند. افرادی که از این موسسات برای امور مهاجرتی خود راهنمایی می گیرند در واقع وضعیت خود را برای سیستم اطلاعاتی ایران توضیح می دهند. متاسفانه رژیم جمهوری اسلامی به جای اینکه حافظ جان و مال مردم در مقابل افراد شرور و شیاد باشد، از این افراد برای نیل به مقاصد خود استفاده می کند. این رژیم به جای مقابله و برخورد با افراد شیادی که مردم را سرکیسه می کنند از آن ها حمایت نیز می کند تا بتواند فعالیت های مردم ایران را کنترل کند. در شرایطی که جمهوری اسلامی هر سایت و کانالی را که در جهت منافعش نباشد فورا فیلتر می کند، سایت ها ‌‌و کانال های این موسسات کلاهبردار نه تنها در ایران فیلتر نیست بلکه ارتش سایبری رژیم به رونق آن ها و افزایش تعداد کاربرانی که به آن ها مراجعه می کنند نیز کمک می کند. سرویس اطلاعاتی ایران به جای حمایت از مالباختگان این موسسات به ظاهر مهاجرتی، صدای آن ها را خفه می کند. در موارد متعددی گزارش شده است که ماموران امنیتی رژیم، شاکیان و مالباختگان این موسسات را تهدید کرده اند که اگر شکایت خود را از این موسسات پس نگیرند خود آن ها به اتهام تلاش برای دریافت پناهندگی یا ارتباط با کشورهای خارجی بازداشت خواهند شد.
ما در مجموعه ایرانیان آمریکا با توجه به وظیفه خود در قبال هموطنان عزیز علی رغم تمام تهدیدها و خطراتی که متوجه ما می شود در جهت اطلاع رسانی به مردم اقدام می کنیم و امیدوراریم که مردم ایران گرفتار این شبکه های تبهکار نشوند.

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!