اعطای شهروندی آمریکا به کودکان بدنیا آمده در این کشور در هاله ای از ابهام !

 

اعطای شهروندی آمریکا به کودکان بدنیا آمده در این کشور در هاله ای از ابهام : تهدید جدید رئیس جمهور ترامپ در مورد جلوگیری از اعطای شهروندی آمریکا به کودکانی که از والدین مهاجر در خاک آمریکا به دنیا می آیند.
به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از  دفتر وکالت کیانوش رزاقی وکیل دادگاههای آمریکا رئیس جمهور ترامپ در یک مصاحبه اعلام کرد که قصد دارد با صدور یک فرمان اجرائی از اعطای شهروندی آمریکا به کودکانی که از پدر و مادر غیرآمریکایی در خاک آمریکا به دنیا می آیند جلوگیری کند‌.
آقای ترامپ به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرد و معلوم نیست که وی تصمیم دارد از اعطای شهروندی آمریکا به کودکانی جلوگیری کند که والدین آن ها با وضعیت غیرمهاجرتی(بدون حق اقامت دائم) در آمریکا به سر می برند یا این تصمیم وی شامل فرزندان مهاجران قانونی که هنوز سیتی زن نشده اند نیز می شود. با این حال به نظر می رسد منظور آقای ترامپ جلوگیری از اعطای شهروندی به فرزندان مهاجران غیر قانونی باشد تا از انگیزه افراد برای مهاجرت غیرقانونی به آمریکا کاسته شود.
اعطای شهروندی آمریکا به تمام افرادی که در خاک آمریکا به دنیا می آیند به موجب متمم چهاردهم قانون اساسی آمریکا انجام می شود و تغییر آن قاعدتا باید با تغییر قانون اساسی آمریکا انجام شود اما آقای ترامپ می گوید مشاورانش به او گفته اند که می تواند با یک فرمان اجرائی هم جلوی شهروند شدن این کودکان را بگیرد.
اگر آقای ترامپ چنین فرمانی را صادر کند قطعا با واکنش حقوقی در دادگاه های آمریکا روبرو خواهد شد اما با توجه به ترکیب فعلی دیوان عالی آمریکا بعید نیست که نهایتا تفسیر آقای ترامپ و مشاورین حقوقی اش از اختیارات رئیس جمهور به کرسی بنشیند.
با توجه به نزدیک بودن انتخابات کنگره آمریکا، بعید نیست که این موضع گیری جنجالی آقای ترامپ با هدف جلب حداکثری آرا مخالفان مهاجرت در آمریکا به نفع جمهوری خواهان انجام شده باشد. به علاوه این تهدید آقای ترامپ احتمالا واکنشی است به کاروان مهاجرانی که در حال حرکت به سمت مرزهای جنوبی آمریکا هستند.

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : دفتر وکالت کیانوش رزاقی وکیل دادگاههای آمریکا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!