اطلاعات ۱۴۳ میلیون نفر به دست هکرها افتاد

 

حملات سایبری به Equifax شرکت اعتبار ملی Equifax روز پنجشنبه اعلام کرد ممکن است حدود ۱۴۳ میلیون نفر در آمریکا تحت تاثیر حملات سایبری توسط هکرها قرار گرفته باشند.هکرها به اطلاعات تقریبا ۴۴ درصد از جمعیت آمریکا که شامل نام ها، شماره های سوسیال سکیوریتی، تاریخ تولد، آدرس و در مواردی شماره گواهینامه رانندگی دسترسی پیدا کرده اند ، این هک از اواسط ماه می تا جولای ۲۰۱۷ رخ داده است.

علاوه بر این هکرها به شماره ی کردیت کارت ۲۰۹ هزار نفر و اطلاعات شخصی ۱۸۲ هزار نفر دسترسی پیدا کرده اند.

با این حال شرکت Equifax اعلام کرد هیچگونه فعالیت غیر مجاز در پایگاه دادهای مشتری های شخصی و یا تجاری وجود ندارد.

razagi-final
sadaf-omidi

ریچارد اسمیت، رئیس و مدیر عامل شرکت Equifax در بیانیه ای اعلام کرد: “این به وضوح یک اتفاق ناامید کننده برای شرکت ما است و ما هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم. “من از مشتریان حقیقی و تجاریمان برای نگرانی و نا امیدی که ایجاد شده عذرخواهی میکنم .”

این شرکت اعلام کرد که این هک سایبری را در ۲۹ جولای کشف کرده است و برای انجام تحقیقات قانونی از آن تاریخ یک شرکت امنیت سایبری خصوصی را برای تعیین دامنه نفوذ و اطلاعات درز کرده ، استخدام کرده است.

 

شرکت Equifax گزارش داد که این حمله به مراجع قانونی اعلام کرده و با آنها همکاری می کند.

علاوه بر این، این شرکت یک وب سایت اختصاصی برای کمک به مشتریان تعیین کرده است که مشتریان با ثبت نام در آن میتواند از کردیت فایل و اطلاعات هویتی خود محافظت نمایند .

این برنامه بطور رایگان به مدت یکسال شامل نظارت برکردیت ریپورت از سه شرکت Equifax, Experian  و TransUnion و همچنین بیمه سرقت هویت، اسکن اینترنت برای شماره های سوسیال سکیوریتی و باقابلیت  قفل کردن و باز کردن کردیت ریپورت  در Equifax میباشد.

به طور جداگانه، Equifax اعلام کرد که این شرکت اعلامیه های مستقیم به مشتریانی که شماره کردیت کارت یا اسناد حقوقی  آنها تحت تاثیر رخنه سایبری قرار گرفته است، ارسال می کند. این شرکت همچنین با رگولاتورهای ایالات متحده و فدرال تماس برقرار کرده و اطلاعیه های کتبی را برای همه وکلای ایالتی ایالات متحده در مورد حادثه ارسال کرده است.  

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : یو اس ای تو دی

مترجم : Mehdi Parvin

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!