اطلاعاتی بسیار مهم در مورد کردیت کارت

اطلاعاتی بسیار مهم در مورد کردیت کارت
254

درباره کردیت کارت اطلاعات مختلفی تا چند وقت قبل از این و اون گرفته بودم که به دلیل غیر مستند بودن و غیر شفاف بودن میتونستن کردیتم رو خراب کنن و خدا رو شکر خودم پیگیر شدم و تا اطلاعات درست را پیدا کردم .

اطلاعاتی بسیار مهم در مورد کردیت کارت
اطلاعاتی بسیار مهم در مورد کردیت کارت

منبع بعضی از این اطلاعات کسانی بودن که سالیان سال اینجا زندگی میکردن و یا حتی کسانی که اینجا در مدارج عالیه درس میخوندن. نکته ای که هست اینه که هیچکدوم از این افراد اطلاعات مستدل و مستندی نداشتن و البته حق هم داشتن چون پارامترهای مختلفی در کردیت دخیل هستن و شاید به دلیل عدم نیاز؛ هیچکدومشون تحقیق کافی نکردن. اونی که دانشجوست خودشو موقت میبینه و اونی که سالیان سال اینجاست و پولش از پارو بالا میره نیازی به این داستانا نداره. کردیت ۲ مفهوم رو همیشه با خودش داره.

۱- چقدر خوش حسابین (کردیت اسکور) کردیت اسکور : زیر ۴۹۹ = خیلی بد ۵۰۰ تا ۵۷۹= بد ۶۷۹-۵۸۰= متوسط ۷۲۹-۶۸۰ = خوب ۷۹۹-۷۳۰= خیلی خوب ۸۰۰ به بالا = عالی شما میتونین با یه کردیت کارد ۳۵۰ دلاری کردیت اسکور بالایی رو به خودتون اختصاص بدین و به این اندازه هرکجا میرین سرافراز باشین. ۲- تا چه سقفی میتونین قرض کنین ( کردیت لاین) عوامل موثر در کردیت اسکور به شرح ذیله: (منبع در انتها) ۱- پرداخت به موقع: وزن تاثیرگذاری ۳۵٪ این ایتم بسیار مهم میگه که در مهلت تعیین شده بدهیتون رو بدید و یا حداقل مبلغی که گفتند رو پرداخت کنین که اگر نکنین یه پرچم قرمز میگیرین و میشین بد حساب. اون مینیمم پرداخت هم گولتون نزنه . تا قرون اخرش رو هرچه سریعتر صاف کنین به دلیل که در مورد ۲ میخونین. ۲- میزان بدهی: وزن تاثیرگذاری ۳۰٪ این پارامتر بسیار کلیدیه و خیلی ها از این ناحیه ضربه میخورن. نسبت میزان بدهی شما به سقف کردیت شما بسیار مهمه. یعنی وقتی در طول یکماه شما هی خرید میکنین باید در کمترین زمان اون رو صاف کنین. از نگاه بانک کسی که به سقف کردیتش نزدیک میشه و زمان زیادی هم روی این حالت می مونه ؛ نشونه ناتوانی شخص در پرداخت سریع حساب میاد ولو اینکه به موقع حساباشو صاف کنه. همیشه این عدد رو زیر ۱۰٪ نگه دارین. یعنی اگر ۱۰۰۰ دلار سقف کردیتتونه نذارین متوسط بدهی ماهیانتون از ۱۰۰ دلار بالا بره. بدیهیه که شما میتونین تا خود ۱۰۰۰ دلار هم خرج کنین ولی باید در اسرع وقت جاشو پر کنین تا متوسط ماهیانه به ۱۰۰ دلار نرسه. خلاصه بگم. از خرید که برگشتین بدهیتون رو صاف کنین. روزانه. من خودم ساعتی این کار رو میکنم و حتی گاهی پیش پیش پول میدم. حاصلش یه جهش ظرف دو ماه از کردیت اسکور متوسط به کردیت اسکور خوب و گرفتن گرید A از این قسمته. نسبت بدهی من ۱.۳ ٪ هستش. ۳- مدت زمانی که کردیت کارد دارید :وزن تاثیرگذاری ۱۵٪ برای ما تازه واردها این پارامتر اختیاری نیست. زیر ۲ سال گرید D بین دو تا پنج سال گرید C بین ۵ تا ۲۵ سال گرید B و بالای ۲۵ سال گرید A. ۴- جمع کردیتی که دارید (کردیت لاین): وزن تاثیرگذاری ۱۰٪ اینکه چه مقدار سقف کردیتتونه برای بانک مهمه. نشونه در امد بالا و خرج کردن زیاده و در کل گردش پولتون در طی زمان رو نشون میده. برای ما تازه واردها کمی زمان میبره تا این سقف بالا بره. ۵- تعداد تقاضاهای ثبت شده شما برای گرفتن کردیت کارد جدید یا حساب بانکی جدید : وزن تاثیرگذاری ۱۰٪ آخ آخ.. از این ناحیه بد جوری خوردم… از نگاه بانک کسی که برای کردیت کارتهای مختلف اپلای میکنه یعنی یه گندی زده. اصلا خوب نیست که کردیت کارتهای مختلف تو جیبتون باشه. دوستی تعریف می کرد : من هر فروشگاهی میرفتم وقتی میدیدم تخفیفهای ویژه ای برای دارندگان کردیت کارت اون فروشگاه قایلند زودی اپلای میکردم. مثلا MACY’S دو بار اپلای کردم و هر دو بار ردم کردن. و این سابقه سیاه برام مونده. حواستون باشه. من الان گرید C دارم چون ظرف این مدت بین ۳ تا ۴ بار اقدام کردم. ( قانونش ۲ سال اخیر رو در نظر میگیره) شما اگر کردیت کارد capital one دارین میتونین بینهایت بار به صورت رایگان از اکانتتون کردیت اسکور و کردیت

لاینتون رو چک کنین. و همه این پارامترها رو با رتبه بندی تون ببینین. هر ماه یکبار این امتیازاتون بوسیله transunion اپدیت میشه و امتیازهای ماه جدید رو میتونین ببینین.

اینم یک  لینک از bank of america برای اونایی که خودشون میخوان بخوانید.

فرستنده مجتبی از کالیفرنیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!