ازدواج دو ایرانی همجنسگرا در خاک آمریکا. داستان عجیب دو پسر ایرانی !!

3,921

ازدواج دو ایرانی همجنسگرا در خاک آمریکا: در بهترین حالت ممکن اگر رامین حق جو و نیما نیا هنوز در ایران زندگی میکردند  شاید اکنون ازدواج کرده باشند اما نه با یکدیگر بلکه با یک زن و احتمالا حفیفت در مورد آنچه که زندگی جنسی شان است را مخفی میکردند و شروع میکردند به زندگی با جنسیتی که هیچ علاقه ای به آن نداشتند و تا آخر عمر آنچه درونش بود را باید مخفی میکرد.

اما در بدترین حالت ممکن او هم اکنون مرده بود یا پشت میله های زندان در حال گذراندن جرمی بود به نام همجنسگرایی !!

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا و به نقل از هافینگ پست اما در واقع حقجو و نیا در آمریکا با همدیگر ازدواج کردند و مراسم زیبایی را در آگوست در کناز یکدیگر برگزار کردند.

آنها بعد از گذارندن سال ها و سفرهای زیادی به آمریکا آمدند .

در ابتدا آنها از ایران به‌ ترکیه امدند و بعد از مدتی توانستند در کشور امریکا پناهنده شوند و امروز داستان خود را برای زنده نگه داشتن بقیه ترا جنسیتی ها ایران به اشتراک میگذارند تا به آنها امیدواری بدهند و بگویند ما امروز به امریکا امدیم با هم ازدواج کردیم و به عنوان یک همجنس گرا به صورت آزادنه در حال زندگی هستیم.

5a0603921b00003e003768c4

داستان زندگی  حقجو

رامین که ۳۱ دارد  در خانواده ای بزرگ شده که از وی حمایت هر چه اندک میکردند.

در ۱۹ سالگی او از یک پرستار خواست که در مورد گرایشات جنسی جنسی خود به خانواده اش توضیح بدهد و او نیز این کار را کرد و خانواده وی تقریبا قضیه را پذیرفتند ولی برادر وی نتوانست این داستان را برتابد و با برخورد شدیدی نسبت به وی او را تحقیر میکرد تا زمانی که مادر وی برادرش را به محرومیت از ارث تهدید کرد.

رامین ار سربازی در ایران بکه برای هر مردی اجباری است به دلیل نوع خاص علایق جنسیتی معاف شد و دلیل اصلی این معافیت این بود که نظام ایران این نوع انسان ها را تحمل نمیکنید او حتی جرات گفتن سلایق جنسی خود را نیز نداشت زیرا میدانست که ایران مکان بسیار خطرناکی برای همجنسگرایان است اگر دو مرد با یکدیگر در ایران رابطه جنسی برقرار کنند جرم آنها اعدام است و رفتارهای دیگر همجنسگرایی مثلا اگر دو مرد همدیگر را ببوسند با مجازات رو به رو میشود.

اما با این حال بسیاری از همجنسگرایان در شبکه های مجازی به صورت مخفیانه با یکدیگر در ارتباطند. رامین در جریان سال ۸۸ و جنبش سبز نیز درگیر بود و دچار جراحت بر اثر اصابت گلوله شد و باعث شد مدتی در بیمارستان بستری شود. بعد از این ماجرا حتی خانواده وی میترسیدند که او به خانه برگردد و به او میگفتند اینجا امن نیست .

5a060bb31b00003e003768d3

داستان زندگی نیا

نیا در سال ۲۰۱۶ مسیجی از طرف یک شخص ناشناس دریافت کرد که روز ولنتاین را به او تبریک گفته بود و به حاطر اینکه شماره آن شخص از اصفهان بود شهری که او در آنجا تحصیل کرده بود او فکر کرد شاید از انجمن همجنسگرایان باشد و جواب وی را داده بود بعد از مدتی وقتی وی به اصفهان رفت همان شماره به او مسیج داد و گفت بهش هر ما خوش آمدی !!!

این بار او جواب مسیج را نداد و بعد از آن تماس به منزل وی آغاز شد !!

افرادی از وی درخواست میکردند که با آنها همکاری کند و اسم باقی افراد همجنسگرا را به آنها بدهد اما او همیشه درخواست آنها را رد میکرد.

او میگوید همیشه در خیابان ها وی را تعیقیب میکردند تا ببیند او به کجا میرود و با چه کسانی در ارتباط است !!

حتی نگهبان دانشگاه وی به او گفت شخصی اینجا بود و در مورد برنامه کلاس های تو از ما سوال کرده است .

اما در نهایت نیا با کمک یک نگهبان بانک و تعریف کردن داستانش برای وی توانست از آن نگهبان کمک بگیرد و بالاخره تماس ها و تعقیب ها به پایان رسید.

اما داستان جدیدی برای وی شروع شد آن نگهبان بانک که به او کمک کرده بود شروع به قرار گذاشتن با وی کرد و او و خانواده اش را تهدید کرد…..

اما در نهایت نیا با پنهان کردن وضعیت جنسی خودش را به سربازی معرفی کرد و با اعزام به آباده که شهری بسیار دور از خانه اش بود به این ماجرا نیز خاتمه داد. او بعد از پایان سربازی به خانه جدیدی رفت و شماره جدیدی نیز گرفت و دانشگاه هنر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد اما همچنان او احساس امنیت نمیکرد و با هر تماس از سوی یک غریبه به شدت احساس وحشت میکرد.

درنهایت او نتوانست این شرایط را تحمل کند و به خاک ترکیه پناهنده شد…

5a0603b61c00003b00b3448c

آنها در ابتدا که وارد خاک آمریکا شدند مجبور به کار در مشغالی شدند که در آن تخصص نداشتند و به مقدار زیادی نا امید شده بودند تا بالاخره در سال ۲۰۱۴ آنها به واشنگتن آمدند و به دنبال کار تمام وقت گشتند و خوشبختانه امروز نیا در یک مجله کامیک مشغول به کار است و حقجو در حال فعالیت در سازمان های مربوط به حقوق بشر میباشد.

آنها هم اکنون دوستان بسیار زیادی دارند . این عکس آنها که با عنوان ما گی هستیم  از ایران آمده ایم در فیس بوک بیش از ۲۴۰ هزار لایک گرفت .

5a060c581f00003b004a53d4

اما نگرانی دیگری که این زوج دارند سیاست های اخیر رییس جهور ترامپ در مورد ورود به آمریکا از برخی کشور ها است و آنها که مشقات زیادی را برای زندگی راحت کنونی خود کشیده اند دوست دارند بقیه کسانی که مثل انها هستند در ازادی زندگی کنند.

این دو در تاریخ ۲۶ اگوست در حضور تعدادی از دوستانشان عروسی کردند و هم اکنون در آرامش با یکدیگر زندگی میکنند.

ازدواج دو ایرانی همجنسگرا در خاک آمریکا

     5a0603981f000028004a53b8

ازدواج دو ایرانی همجنسگرا در خاک آمریکا

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : Huffingtonpost

 

9 نظرات
 1. کامیار می گوید

  متاسفم که نهایت علم نوین شده اینکه یه اختلال نادر رو خصوصیت شخصیتی بدونه.علم نوین میگه شما حرف جدید بزن من قبول میکنم حتی اگه حرفت صددرصد اشتباه باشه. یعنی اگر شما یک جمله قدیمی درست بگید ردش میکنن ولی اگر یه جمله جدید ولی خنده دار بگید بعنوان یه نظریه ثبت میشه

 2. احسان می گوید

  بعضی ها عشق رو با سکس اشتباه میگیرند. تا حالا هر کدوم از شماها واقعا نشده که از مردی خوشتون بیاد؟خدا هر کدوم از انسانها رو متفاوت افریده

 3. Uoni می گوید

  فرهیخته ترین پزشکان و روانشناسان و جامعه شناسای دنیا این مسئله رو کاملا تعریف کردن و حل شده میدونن حالا یه عده ای که تعدادشون هم کم نیست قبول ندارن ، فرقی در اصل واقعیت نداره ، آقا میگه میتونم ثابت کنم که این یه اختلاله ، کاش اونقدر سواد داشت که اینجا نظر نده و خودشو کوچیک نکنه .

 4. محمد مهدی می گوید

  نه خیرم ببخشید من یک ترنسشکوال هستم یک پسرم ولی به مرد ها علاقه دارم دلیل نمیشه همجنسگرا باشم بعدشم همجنسگراهای یکی ار ۳ عنصر ترنسشکوالها به اسم میل جنسی از ما دارند و به عنوان برادر تراجنسی ها شناخته میشن دردود بر انها !!!

 5. مسعود می گوید

  همجنس گرائی نوعی اختلال و اتفاق غیر معمول هستش،ولی برخورد غیر انسانی با اون اشتباهه،

  1. ستاره می گوید

   من میتونم ثابت کنم که همچین چیزی نیست
   من همجنسگرا نیستم
   اما میدونم که عشق هیچ حدو مرضی نداره
   کسی که عاشق کسی میشه به جنسیتش نگاه نمیکنه
   اون همجنسبازه که اختلال روانی داره
   نه همجنسگرا

  2. ستاره می گوید

   من میتونم ثابت کنم که همچین چیزی نیست
   من همجنسگرا نیستم
   اما میدونم که عشق هیچ حدو مرزی نداره
   کسی که عاشق کسی میشه به جنسیتش نگاه نمیکنه
   اون همجنسبازه که اختلال روانی داره
   نه همجنسگرا

   1. Shuka می گوید

    عالی ترین نظری بود که تا اینجا خوندم تفکر غلط راجب همجنسگرایی بی رحمانیه ترین ظالمانه ترین چیزی هست که اونها رو آزار میده همجنسگرایان انسانند ترنسها انسانند همون‌طور که یک دگرباش انسانه بدون داشتن اختلالات روانی

  3. S می گوید

   فعلا اینجا شما اختلال دارید امیدوارم زود خوب شید و بقیه رو بیمار نبینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!