ارسال اظهارنامه مالیاتی همراه با همسر یا به صورت جداگانه چگونه می باشد؟

 

ارسال اظهارنامه مالیاتی همراه با همسر یا به صورت جداگانه (File Taxes Jointly or Separately).

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi))  افرادی که متاهل هستند از دو گزینه برای ارسال اظهارنامه مالیاتی خود برخوردارند:
۱- ارسال اظهارنامه مالیاتی همراه با همسر که اصطلاحا به آن Joint Tax Return گفته می شود. در این روش هر دو همسر یک اظهارنامه مالیاتی مشترک را به IRS ارسال می کنند و درآمد و مخارج هر دو نفر به صورت یکجا به IRS اعلام می شود.
۲- ارسال اظهارنامه هر یک‌ زن زوجین به صورت جداگانه که اصطلاحا Separate Tax Return گفته می شود. در این روش هر همسر یک اظهارنامه مالیاتی جداگانه به IRS ارسال می کند و درآمد و مخارج هر نفر به صورت جداگانه گزارش می شود.
👈 اگر متاهل هستید، در اغلب موارد به نفع شما است که از گزینه Joint tax return استفاده کرده و اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت مشترک با همسر خود ارسال کنید. برخی از مهم ترین مزایای ارسال مشترک اظهارنامه مالیاتی برای زوج‌ها عبارت است از:
– اگر‌ دارای شغل هستید اما درآمد نسبتا کمی دارید، تنها با استفاده از joint tax return می توانید از کردیت موسوم به Earned income credit استفاده کرده و مبلغی را از دولت دریافت کنید.
– تنها در صورتی که به صورت مشترک اظهارنامه مالیاتی خود را فایل کنید می توانید از دو کردیت مخصوص افراد مشغول به تحصیل (American Opportunity و Lifetime Learning Education Tax Credits) استفاده کنید.
– تنها با استفاده با ارسال اظهارنامه مشترک است که می توانید از کردیت مربوط به نگهداری از افراد وابسته (مانند پدر و مادر یا فرزند بالای ۱۶ سال) استفاده کنید.
– همچنین افرادی که به صورت مشترک اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال می کنند معمولا از نرخ مالیاتی کمتر و معافیت های مالیاتی بیشتری برخوردار می شوند. برای نمونه، افراد متاهلی که به صورت جداگانه فایل می کنند تنها از ۱۲ هزار دلار استاندارد دیداکشن بهره‌مند می شوند در حالیکه استاندارد دیداکشن برای افرادی که به صورت مشترک فایل می کنند ۲۴ هزار دلار است.

بنابراین افراد متاهل در اغلب موارد بهتر از گزینه joint tax return استفاده کنند. با این حال در برخی‌از موارد خاص ممکن است به نفع زوج ها باشد که به صورت جداگانه (Separately) اقدام به ارسال تکس ریترن خود کنند. برای مثال اگر، در سال ۲۰۱۸، مخارج پزشکی زیادی داشته اید و درآمد شما و همسرتان بالا بوده است، ممکن است فایل کردن تکس ریترن به صورت جداگانه امکان کسر مبلغ بیشتری را از درآمد مشمول مالیات برای شما فراهم آورد زیرا قانون اجازه کسر هزینه های پزشکی مازاد بر ۷.۵ درصد درآمد مشمول مالیات شما را می دهد و اگر درآمد شما و همسرتان زیاد باشد و به صورت مشترک فایل کنید درآمد هر دو نفر جمع شده و ۷.۵ درصد درآمد کل خانواده مبنای محاسبه قرار می گیرد که منجر به کاهش شدید مبلغ قابل کسر (Deductible) به عنوان مخارج پزشکی می شود.

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :  کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi))

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

پیغام نژاد پرستانه

پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون خبر ساز شد!

  پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون در شبکه های اجتماعی ...

error: Content is protected !!