اداره مالیات آمریکا هشدار داد کلاهبرداری های مالیاتی در حال افزایش است

اداره مالیات آمریکا هشدار داد
50

اداره مالیات آمریکا هشدار داد کلاهبرداری های مالیاتی در حال افزایش است.آی آر اس هشدار می دهد: کلاهبرداری های استرداد وجوه مالیاتی، در حال افزایش است. به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از  CBSNEWS  آژانس خدمات درآمد داخلی آمریکا “IRS” گزارش می دهد: کلاهبرداری مالیاتی از طریق دزدیدن استرداد وجوه مالیاتی مشتریان، رواج پیدا کرده است. شمار قربانیان طی چند روز، از چند صد نفر تا چند هزار نفر بالا رفته است.

در اولین هفته برنامه تشکیل پرونده(یکی از خدمات داوطلبانه IRS)، مشخص شد که این کلاهبرداری از اداره مالیات شروع شده است. جایی که کامپیوترهای ویروسی، اجازه دسترسی به اطلاعات هزاران مشتری را فراهم کردند. کلاهبرداران در حال استفاده از این اطلاعات به سرقت رفته هستند (که شامل شماره های امنیت اجتماعی که برای تشخیص هویت به کار می روند، اطلاعات وابسته به اشخاص، و حتی اطلاعات حساب بانکی می شوند)، و این کار را برای ضبط ادعاهای استرداد وجه به مالیات دهندگان، که قربانی این کار شده اند انجام می دهند.

(آی آر اس) اداره مالیات آمریکا  نمی داند که چند مالیات دهنده قربانی این کار شده اند. اما در رابطه با میزان جدیت این سازمان در برخورد با این کلاهبرداری، ای آر اس روز سه شنبه دومین اطلاعیه و هشدار خود را به موسسات اخذ مالیاتی فرستاد، با این مضمون که، به محض مشاهده هرگونه رخنه اطلاعاتی، مراتب را به این آژانس و FBI و پلیس محلی و مشتریان خودشان اطلاع بدهند. این آژانس طی توصیه ای بیان کرد: سرعت عمل بسیار مهم است، اگر این اقدامات سریعا گزارش شوند، آی آر اس می تواند کارهایی را برای مسدود کردن آن فرم های جعلی بازده مالیاتی، که گزارش شده اند، انجام دهد.

از آنجا که استرداد مالیاتی اغلب شامل حال قربانیان می شود_گاهی اوقات حتی با واریز مستقیم به حساب های بانکی این اشخاص_کلاهبرداران از طریق تلفن با قربانیان تماس می گیرند. خودشان را از مسئولین (آی آر اس ) اداره مالیات آمریکا  یا کارکنان این مجموعه معرفی می کنند و خواستار بازگشت پول مسترد شده می شوند.  در یک روش از این کلاهبرداری، کسی که خود را جای مامور این سازمان جازده با مسترد کننده مالیات تماس می گیرد، و میگوید که پول مسترد شده باید دوباره به بخش جمع آوری بدهی مالیاتی پرداخت شود.

مالیات دهندگان ممکن است متناوبا تماس هایی دریافت کنند که آن ها را متهم به استردادهای اشتباه کند و همچنین آن ها را تهدید به دستگیری و مسدود کردن شماره های امنیت اجتماعی کند. پس از آن، تماس ضبط شده به مالیات دهنده می گوید که با یک شماره، برای اطلاعات بیشتر و بازگرداندن پرداخت تماس بگیرد.ای آر اس هیچوقت با قربانیان برای بازپرداخت بدهی که به اشتباه استرداد شده تماس نمیگیرد که آن را دوباره برگردانند.
روش صحیح آن به اینگونه است که وقتی که وجه مالیاتی که به اشتباه به شما مسترد می شود، یا از حساب بانکی شما به اشتباه برداشته می شود، خود بانک بعد از تماس شما، وجه را به آی آر اس بر می گرداند. پس از اینکه شما با تلفن رایگان:
۸۰۰-۸۲۹-۱۰۴۰
مخصوص اشخاص حقیقی
۸۰۰-۸۲۹-۴۹۳۳
مخصوص اشخاص حقوقی و شرکت ها تماس می گیرید و به آن ها اجازه می دهید که بدانند به چه دلیل پول برگشت داده می شود. اگر وجه مستر شده به طور خودکار و غیر منتظره از حساب شما کسر شد، باید با بانک خود تماس بگیرید و آن حساب را مسدود کنید، چراکه اطلاعات حساب بانکی شما به دست کلاهبرداران افتاده است.

اگر یک برگه چک برای برداشت وجه مالیاتی، آن هم به طور مستقیم از حساب، دریافت کردید، بهترین کار این است که کلمه “VOID” (نامعتبر و به لحاظ قانونی غیر الزام آور) را روی چک بنویسید و به همان بخشی که چک را فرستاده بفرستید. در غیر اینصورت مطمئن باشید که قربانی یکی از این کلاهبرداری ها می شوید.در نهایت اگر شما اشتباها بازپرداخت انجام دادید،

اداره مالیات آمریکا (آی آر اس) پیشنهاد می دهد که یک چک شخصی به آی آر اس محل سکونت خود بفرستید، با این نوشته ای به این مضمون که: این بازپرداختی برای استرداد اشتباه است. و حتما توضیح بدهید که شما یکی از قربانیان این کلاهبرداری بوده اید.

آی آر اس روز سه شنبه از پاسخ به برخی سوالات ناتوان بود، سوالاتی از قبیل اینکه حساب چه تعداد از قربانیان در حین پرونده سازی دستکاری شده است. این سازمان تا تاریخ ۲۹ ژانویه، هیچ فرم دریافت اطلاعات مالیاتی را نپذیرفته است. تقریبا ده روز طول می کشد که استرداد وجوه به طور مستقیم به حساب مالیات دهندگان واریز شود. اما آژانس در این رابطه هشدار می دهد که استردادهایی به طور اشتباه به حساب مشتریان طی سه هفته در زمان پرونده سازی واریز شده است.

این خیلی ها را به تعجب انداخت و باعث شک آن ها شد، که شاید برخی از کارکنان آی آر اس به کلاهبرداران کمک می کنند. اداره مالیات آمریکا (آی آر اس) این اتهام را رد می کند.  آژانس در بیانیه ای اعلام کرد: مطلقا هیچ نشانه ای وجود ندارد که اطلاعات کلاهبرداران ناشی از سیستم های آی آر اس باشد. هر حدس و گمانی در این رابطه اشتباه است. چگونه کلاهبرداری ها و استردادها به این سرعت برنامه ریزی شد؟

طبق بیانات آژانس، ما سیستم خود را قبل از شروع رسمی پرونده سازی ها تست کردیم و برخی از استردادها و عودت ها را پذیرفتیم و انجام دادیم.  به هر حال اجاره هیچ استردادی پیش از شروع زمان پرونده سازی صادر نشده است. یکی از کارکنان مالیاتی که به ترس از مجازات، نخواسته است نامش فاش شود می گوید: چندین مشتری جدید تحت تاثیر این کلاهبرداری قرار گرفته اند. برخی از آن ها در تاریخ ۳۰ ژانویه، استردادهای اشتباه به طور مستقیم به حسابشان منظور شده است. یعنی تنها چند ساعت پس از آن که آی آر اس شروع به پذیرش استردادها کرد.
این غیر ممکن است، مگر اینکه از درون آژانس نشأت گرفته باشد و کارمندانی از آژانس به کلاهبرداران کمک کرده باشند. مقامات و مسئولین، چندین سال است که در حال مبارزه با مسئله سرقت اطلاعات هستند و حتی کتاب و مجلاتی را در مورد راهنمایی مالیات دهندگان در برابر سرقت اطلاعات، منتشر کرده اند، که راهنمایی های گام به گام به قربانیان این کلاهبرداری ها ارائه می دهند.

یکی از سورپرایزهای ناخوشایند برای قربانیان این است که استرداد مالیاتی آن ها برای چند ماه به تاخیر می افتد. تری لمونز، سخنگوی اداره مالیات آمریکا  (آی آر اس)، سابقا به “سی بی اس نیوز” گفته بود که این تاخیرها احتمال دارد تقریبا چهار ماه طول بکشد.

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!