ادارات پست امریکا دیگر بسته های پستی به ایران را قبول نمیکنند

ادارات پست امریکا
4,180

ادارات پست امریکا دیگر بسته های پستی به ایران را قبول نمیکنند.توجه داشته باشید که ارسال بسته به ایران هم اکنون وارد پروسه بسیار سختی شده است که شاید بسیاری از مردم به خاطر زمان گیر بودن و دردسر ساز شدن این پروسه از ارسال بسته به ایران صرف نظر میکنند اما این محدودیت شامل چه مراحلی میباشد؟ 

ضمن عرض درود خدمت هموطنان عزیزمان قبل از شروع این مقاله از تمام ایرانیان عزیز تشکر و قدر دانی داشته باشیم که با اعتماد به سایت ایرانیان آمریکا تمام مشکلات و حوادثی را که برای آنها در خاک آمریکا اتفاق میافتد با ما در میان میگذارند تا ما با تعهد به وظیفه خود بقیه ایرانیان عزیز را نیز از این مشکلات و راه حل های آن اگاه سازیم .

مقاله زیر بر اساس مکاتبات مردمی با سایت ایرانیان آمریکا نوشته شده است .

با توجه با فاصله زیاد خاک امریکا با کشور ایران احتمالا برای اکثر ایرانیانی که در آمریکا زندگی میکنند این مساله پیش آمده است که یا از ایران مرسوله ای را دریافت کنند یا به ایران اجناسی را بفرستند.

معمولا برای این کار از ادارات پست امریکا مرجع پست همچون USPS استفاده میشد و با توجه به مقررات این ادارات و قوانین پست بین الملل بسیاری از بسته های ارسالی دریافت و پس از طی مدت زمانی به مقصد میرسیدند .

همانگونه که در این لینک   میبینید مقرارت بسیار سختی برای ارسال وسایل به ایران وضع شده است که از ارسال وسایلی چون الات موسقی ، هرگونه نوشته توهین به اسلام ، هرگونه وسیله قمار ، هرگونه نوشیدنی الکلی و بسیاری چیزهای دیگر جز مواردی بودند که قبل از این امکان ارسال به ایران را نداشتند اما با این حال هموطنان عزیزمان با شرایط کنار می آمدند و در بسیاری از موارد از این شرکت های رسمی برای ارسال مرسوله به ایران استفاده میکردند.

اما داستان به همین جا ختم نشد !!!

بعد از تنش های میان ایران آمریکا و انجام بسیاری از تحریم ها علیه ایران کار ارسال مرسوله های پستی بیش از اندازه سخت شده و معمولا ادارات پست امریکا مدتی بعد از دریافت بسته و پیدا نکردن راهای برای ارسال آن به ایران این بسته ها را به صاحبشان در آمریکا مرجوع میکردند و به آنها اطلاع میدادند در زمان کنونی امکان ارسال بسته به ایران ممکن نیست !!

اما آگوست امسال بود که تعداد بسیار زیادی از کاربران سایت ایرانیان آمریکا با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که هیچ یک از اداره های پست آمریکا وقتی متوجه میشوند که مقصد بسته ارسالی ما ایران است به هیچ عنوان بسته ما را تحویل نگرفته اند و به ما گفته اند که هیچ نوع تبادل کالا با ایران موجود نیست !!

بلافاصله تیم ایرانیان آمریکا تمام وب سایت ها پستی معتبر را مورد بررسی قرار داد و متاسفانه چیزی در این مورد پیدا نکرد اما بعدا در تحقیقات میدانی و حضوری در ادارات پست صحت مکاتبات مخاطبان ما مورد تایید قرار گرفت و متاسفانه باید اعلام کنیم از این پس هیچ بسته ای به ایران از طرف ادارات رسمی پست آمریکا ارسال نخواهد شد !

اما آیا این پایان ارسال و دریافت مرسوله بین ایران و آمریکا است؟

تکلیف بسیاری از مردم که موارد ضرروی همچون دارو و درمان های کمیاب را از آمریکا دریافت میکردند چه می شود؟ خبر خوب برای شما عزیزان این است که جای هیچ نگرانی نیست هنوز راه های دیگری برای ارسال مرسوله های پستی به ایران وجود دارد و بسیاری از شرکت های خوشنام که تعدادی از آنها ایرانی زبان هستند با استفاده از سیستم ری شیپینگ مرسوله های شما را به دست عزیزانتان در ایران یا بلعکس میرسانند .سیستم شیپینگ به این صورت است که به جای ارسال مستقیم به ایران ابتدا بسته به امارات یا ترکیه ارسال میشود و سپس کارگزاران آن شرکت در کشور دوم بسته را به آدرس شما در ایران ارسال میکنند .

اما نکته مهم در این سیستم اعتماد و گارانتی ارسال مرسولات است ! توجه داشته باشید افراد سود جو به راحتی در این سیستم میتوانند کلاهبرداری کنند ! شرکت‌های زیادی هستند که در امریکا در کار ری شیپینگ مرسولات کار می‌کنند به عنوان مثال یکی از خوشنام ترین کمپانی های شپینگ در آمریکا ما شرکت FAB Trading Inc  راکه خود ما به شخصه با این کمپانی کار کردیم  به شما معرفی میکنیم که از خصوصیان این شرکت میتوان به ارسال مدارک و مرسولات پستی شما از آمریکا به تهران در سریعترین زمان

اما توجه داشته باشید که ارسال بسته به ایران هم اکنون وارد پروسه بسیار سختی شده است که شاید بسیاری از مردم به خاطر زمان گیر بودن و دردسر ساز شدن این پروسه از ارسال بسته به ایران صرف نظر میکنند اما این محدودیت شامل چه مراحلی میباشد؟

با توجه به اینکه ادارات پست امریکا ارسال بسته به ایران را متوقف کرده است شما برای اینکه بتوانید شخصا بسته را ارسال کنید باید شماره itn دریافت کنید و توجه داشته باشید که تمام این مراحل توسط OAFC که اداره مربوط به ارتباط با کشورهای خارجی است سازمان دهی میشود و سایت این شرکت به این آدرس جهت دریافت اطلاعات بیشتر موجود است.

اما ابتدا برای درخواست ای تی ان خود در سایت ثبت نام کرده  و شماره دریافت کنید اما قبل ار دریافت شماره باید شماره پرسنلی یا همان EIN را دریافت کرده که برای کسب آن به ادرس فیزیکی در خاک امریکا و شماره امنیت اجتماعی نیاز مند هستنید .

بعد از دریافت EIN شما میتوانید یا به صورت یک کمپانی یا به صورت یک شخص اقدام به دریافت ITN کنید.اما بعد از دریافت کد خود نوبت دریافت ACE برای ارسال بسته به خارج از کشور است و برای این کار نیز باید در سایت دیگری اقدام به ثبت نام کنید و نام کاربری و رمز خود برای ارسال بسته به خارج از کشور را دریافت کنید .

در نهایت با داشتن تمام این اجازه ها وارد سایت ACE شده و بعد از پر کردن چند فرم اجازه ارسال بسته به شما داده میشود که میتوانید با ارائه آن به صورت شخصی اقدام به ارسال بسته کنید .بدیهی است گذراندن مراحل فوق برای هر کسی سخت و خسته کننده است و شما میتوانید با استفاده از شرکت های شیپینگ از تمام این مراحل عبور کرده و به راحتی اقدام به ارسال بسته به ایران کنید .

تهیه شده توسط سایت ایرانیان امریکا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!