آقازاده های ساکن آمریکا و درخواست خانواده آمریکایی های زندانی در ایران در مورد آنها!

 

آقازاده های ساکن آمریکا و درخواست خانواده آمریکایی های زندانی در ایران در مورد آنها : مدتی پش بود که یکی از سایت های آمریکایی خبری در مورد حضور آقا زاده و زندگی آنها در سطح عالی در این کشور منتشر کرده بود.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا و به نقل از یورونیوز فارسی اخیرا خانواده‌های آمریکاییان زندانی در ایران از دونالد ترامپ خواسته‌اند ویزای فرزندان مقامات ارشد دولت ایران را که در ایالات متحده به سر می‌برند لغو کند.

این خانواده‌ها می‌گویند هرچند دونالد ترامپ پیش‌تر وعده داده بود مسئله آزادی شهروندان زندانی آمریکایی در ایران را حل کند، با این حال تا کنون اقدامی جدی صورت نگرفته است.

razagi-final
sadaf-omidi

ندیم زکا، که پدرش نزار در سال ۲۰۱۵ به هنگام ورود به ایران برای شرکت در یک کنفرانس مربوط به نقش اینترنت بازداشت شد، می‌گوید لغو ویزا «کمترین کاری است که دولت ایالات متحده می‌تواند انجام دهد تا روند گروگان‌گیری را که ۴۰ سال است ادامه دارد متوقف کند.»

به گزارش ان‌بی‌سی، این خانواده‌ها لیستی از فرزندان مقامات ارشد ایران که در آمریکا به سر می‌برند تهیه کرده‌اند که در میان آن نام وابستگان حسن روحانی، معصومه ابتکار و علی لاریجانی به چشم می‌خورد.

مطابق این لیست‌؛ برادرزاده حسن روحانی و فرزند مشاور سابق او حسین فریدون در نیویورک به سر می‌برد. دختر علی لاریجانی در بیمارستان ایالتی اوهایو مشغول به کار است و پسر معصومه ابتکار، از اشغال‌کنندگان سفارت آمریکا در سال ۵۸، در شهر لس‌آنجلس دانشجوست.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود در پاسخ به درخواست این خانواده‌ها گفت: «ایالات متحده تمام گزینه‌ها را برای تحت فشار گذاشتن رژیم ایران دنبال می‌کند تا به حبس خودسرانه افراد آمریکایی خاتمه دهد و فشار بر ایران را در این پرونده‌ها ادامه می‌دهد تا آن‌ها حل شوند.»

شماری از نمایندگان مجلس آمریکا از این درخواست خانواده‌ها برای لغو ویزای فرزندان مقامات ایران پشتیبانی می‌کنند از جمله سناتور تد کروز نماینده جمهوری‌خواه از تگزاس و همچنین الیوت آنجل نماینده دموکرات از نیویورک که انتظار می‌رود ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان را به زودی در اختیار بگیرد.

دستکم ۴ شهروند آمریکایی و ۱ مقیم قانونی ایالات متحده در حال حاضر در ایران در زندان به سر می‌برند.

«زیو وانگ» دانشجوی چینی ۳۷ ساله متولد آمریکا که دانشجوی دکتری تاریخ در دانشگاه پرینستون است به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم شده و دوران بازداشت خود را در تهران می‌گذراند.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

سیامک نمازی ۴۶ ساله به اتهام جاسوسی و همکاری با ایالات متحده آمریکا به ۱۰ سال زندان محکوم شده است. پدر وی، باقر نمازی، نیز که برای پیگیری وضعیت فرزندش به ایران سفر کرده بود پس از بازداشت و سپس آزادی، از کشور ممنوع‌الخروج شده است.

گروه‌های حقوق بشری می‌گویند این بازداشت‌ها خودسرانه و بی‌پایه هستند.

دونالد ترامپ در ابتدای سال جاری رابرت اوبرایان را به سمت نماینده ویژه خود در امور گروگان‌ها منصوب کرده است.

آقازاده های ساکن آمریکا

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : یورونیوز فارسی

آقازاده های ساکن آمریکا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

x

Check Also

پیغام نژاد پرستانه

پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون خبر ساز شد!

  پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون در شبکه های اجتماعی ...

error: Content is protected !!