آداب غذا خوردن و باور های عجیب در این مورد در برخی کشور های دنیا!

684

آداب غذا خوردن و باور های عجیب در این مورد در برخی کشور های دنیا : جدا از انواع مختلف غذا که در کشور های مختلف سرو می شود برخی کشور ها آداب مخصوص به خود دارند که رعایت آنها یکی از مهمترین نکات در هنگام سرو غذا می باشد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا در برخی مواقع این آداب به اندازه ای مهم می باشد که رعایت نکردن ان ممکن است توهین به فرهنگ آن مردم تلقی شود . در ادامه این مقاله به معرفی برخی از این آداب و فرهنگ غذاخوردن پرداخته ایم!

با چوب غذا خوری اشاره نکنید
چینی ها اشاره کردن با چوب غذا خوری به سوی یکی از حاضرین بر سر میز غذا را امری نکوهیده و مذموم می دانند.

مرغ سرخ شده بدون چنگال
در ایالات متحده آمریکا معمولا مرغ سرخ شده را با دست و بدون چنگال می خورند؛ تا جایی که در شهر گینزویل فلوریدا خوردن مرغ سرخ شده با چنگال غیرقانونی است.

پنیر اضافی ممنوع
درخواست پنیر اضافی برای غذا در ایتالیا نوعی ایراد گرفتن از طعم غذا و توهین به سرآشپز ا

لیسیدن چاقو
اگر به کشور روسیه سفر کردید بقایای غذا یا کیک روی چاقو را نخورید و چاقوی آن را لیس نزنید، این کار فوق العاده بی ادبانه و زشت به حساب می آید.

قبل از بزرگترها و سالمندان غذا نخورید
در کره جنوبی نباید قبل از بزرگترها سر میز غذا نشسته و قبل از آنها شروع به غذا خوردن کنید. این کار بی ادبانه است.

زود به مهمانی نروید
اگر در تانزانیا به مهمانی و صرف غذا دعوت شدید باید یک ربع یا چهل و پنج دقیقه با تاخیر به آنجا بروید و دیرتر از موعد سر سفره غذا حاضر شوید.

خوردن هندوانه در مکان های عمومی ممنوع
در برخی پارک های ایالت ایندیانا آمریکا خوردن هندوانه ممنوع است. زیرا خوردن هندوانه با ریختن پوست و دانه ها بر روی زمین و گاهی عدم رعایت بهداشت همراه است.

قانون عجیب خوردن سوپ
در ایالات متحده آمریکا باید جهت کاسه سوپ به سمت مرکز میز غذا متمایل باشد و آنها باید قاشق را از سمت مرکز میز پر از سوپ نمایند.

رشته ها را نصف نکنید
در چین نباید رشته ها را به قسمت های کوچک تقسیم کرد زیرا رشته های بلند نمادی از طول عمر و حیات طولانی هستند و بر عکس رشته های کوچک نمادی از عمر کوتاه و مرگ در سنین پایین می باشند

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : Food lover

آداب غذا خوردن

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!