یک دانشمند ایرانی در دانشگاه هیوستون اختراع جدیدی به ثبت رساند

یک دانشمند ایرانی در دانشگاه هیوستون اختراع جدیدی به ثبت رسوند که قفل یک مسئله 250 ساله رو شکست! جالب این که دستیارانش هم همه ایرانی هستند! اختراع به این صورته که: وقتی سطحی خیلی داغ باشه (مثل کف ماهیتابه) و شما میخواهید خنکش کنید وقتی آب یا مایعات رو روی سطح میریزید در یک لحظه یک لحظه بخار تشکیل میشه که مثل عایق عمل میکنه و اجازه نمیده گرما از اون سطح به مایع انتقال پیدا کنه. درست مثل وقتی که آب رو روی ماهیتابه داغ میریزید و قطرات آب به هوا پرتاب میشن! دکتر هادی…

Review Overview

User Rating: 4.59 ( 5 votes)

یک دانشمند ایرانی در دانشگاه هیوستون اختراع جدیدی به ثبت رسوند که قفل یک مسئله 250 ساله رو شکست! جالب این که دستیارانش هم همه ایرانی هستند!

دانشمند ایرانی در دانشگاه هیوستون


اختراع به این صورته که: وقتی سطحی خیلی داغ باشه (مثل کف ماهیتابه) و شما میخواهید خنکش کنید وقتی آب یا مایعات رو روی سطح میریزید در یک لحظه یک لحظه بخار تشکیل میشه که مثل عایق عمل میکنه و اجازه نمیده گرما از اون سطح به مایع انتقال پیدا کنه. درست مثل وقتی که آب رو روی ماهیتابه داغ میریزید و قطرات آب به هوا پرتاب میشن!

دکتر هادی قاسمی

دکتر هادی قاسمی

ship-600

دکتر هادی قاسمی ماده ای درست کرده که از جنس دو لایه هست و لایه اول بخار رو میگیره و لایه دوم به مایع میچسبه. این خیلی سریع میتونه سطح داغ رو خنک کنه.
موارد استفاده اش میتونه وقتی باشه که سفینه فضایی داره به کره زمین برمیگرده و یک دفعه خیلی داغ میشه…یا حتی برای آشپزی.
دکتر قاسمی گفته داره روی مرحله دومش کار میکنه. یعنی این ماده رو از مس بسازه که ارزونتر باشه.

فرستنده : تورنگ بيرنگي

منبع : University of Houston

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

مدارس هیستون

بهترین و معتبرترین مدارس هیوستن

مدارس هیستون. در مقاله پیش رو قصد داریم بهترین و معتبر ترین مدارس هیستون را ...