عضويت  در ایرانیان آمریکا

محدودیت های تازه آمریکا برای خطوط هواپیمایی هشت کشور مسلمان

محدودیت های تازه آمریکا برای خطوط هواپیمایی هشت کشور مسلمان بنا بر گزارش رسانه Us News  آمریکا گروه تروریستی القاعده تا کنون بارها درصدد انجام حملاتی در هواپیماهای رهسپار غرب بوده اما این حملات همواره به شکست منتهی شده است.

ایالات متحده آمریکا از شرکتهای هواپیمایی ۸ کشور دارای جمعیت عمدتا مسلمان خواست در پروازهایشان به مقصد این کشور، حمل هرگونه دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی بزرگتر از تلفن همراه به داخل هواپیماها را برای مسافران ممنوع  کنند.

این هشت کشور واقع در خاورمیانه و شمال آفریقا عبارتند از اردن، مصر، ترکیه، عربستان سعودی، کویت، مراکش، قطر و امارات متحده عربی. محدودیتهای جدید به دلایل امنیتی و در پی نگرانی مقامات آمریکا از احتمال وقوع حمله در هواپیماها از طریق جاسازی مواد انفجاری در محفظه باطری دستگاههای الکترونیکی وضع شده است.

محدودیت های تازه آمریکا

این قانون روز سه شنبه رسما اعلام و اجرای آن آغاز شد.

محدودیت های تازه آمریکا برای خطوط هواپیمایی هشت کشور مسلمان بنا بر گزارش رسانه های آمریکا گروه تروریستی القاعده تا کنون بارها درصدد انجام حملاتی در هواپیماهای رهسپار غرب بوده اما این حملات همواره به شکست منتهی شده است. بر اساس این دستور العمل، همراه داشتن گوشی موبایل و تجهیزات لازم پزشکی در داخل هواپیما همچنان مجاز است. هیچکدام از شرکت های هواپیمایی آمریکایی مشمول این ممنوعیت نمی شوند و به این ترتیب مسافران خطوط هوایی آمریکا همچنان می توانند از دستگاههایی مانند لپ تاپ، تبلت، دوربین و آی پد در داخل هواپیما استفاده کنند.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکا گروه تروریستی القاعده تا کنون بارها درصدد انجام حملاتی در هواپیماهای رهسپار غرب بوده اما این حملات همواره به شکست منتهی شده است .

منبع : Us News 

گروه ايرانيان آمريكا

مترجم : على گل صباغ

adver1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

فروشگاه كاستكو

فروشگاه كاستكو و نكته هايي كه در موردش نميدانيد

فروشگاه كاستكو يكي از بزرگترين فروشگاهاي زنجيره اي آمريكا ميباشد كه بجز امريكا در بسياري ...