دریافت جایزه جهانی برای دومین سال توسط محقق ایرانی دانشگاه هیوستون

میثم حیدری قره چشمه محقق ایرانی دانشگاه هیوستون نایل به دریافت  جایزه جهانی مواد فوق هادی        (Superconductor Materials) برای دومین سال پیاپی شد. برندگان این جایزه معتبردر سال 2017 که شش دانشجوی دکتری از دانشگاه های معتبر دنیا می باشند در سپتامبر 2017 در مرکز همایش های بین المللی ژنو در کشور سویس مورد تقدیر قرار می گیرند و جایزه 5000 دلاری خود را به همراه تقدیر نامه از جامعه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) دریافت می نمایند.

دریافت جایزه جهانی مواد فوق هادی برای دومین سال پیاپی توسط محقق ایرانی دانشگاه هیوستون

 میثم حیدری قره چشمه و گروه تحقیقی مواد فوق هادی در دانشگاه هیوستون اخیراً موفق به اکتساب بالاترین رکورد ثبت شده دانسیته جریان الکتریکی (Critical Current Density) در نسل دوم مواد فوق هادی با دمای بالا  (Second Generation-High Temperature Superconductors) شدند. میثم حیدری قره چشمه و گروه تحقیقی مواد فوق هادی در دانشگاه هیوستون در زمینه ساخت و تولید این مواد پیشرفته در مقیاس صنعتی مشغول به کار و تحقیق می باشند. نسل دوم مواد فوق هادی با دمای بالا دارای کاربردهای زیادی در زمینه های انرژی، الکترونیک، شتاب دهنده ذرات، پزشکی، مطالعات تحقیقی، و حمل و نقل می باشد.

میثم حیدری قره چشمه

ship-600

شایان ذکر است که این جایزه معتبردر زمینه مواد فوق هادی همچنین در سال 2016 به محقق ایرانی دانشگاه هیوستون اعطا شده است و این دومین سال پیاپی است که این جایزه در دانشگاه هیوستون و گروه تحقیقی مواد فوق هادی حفظ شده است. برندگان این جایزه هر ساله بر اساس اهمیت وکاربردی بودن موضع مورد تحقیق و دستاوردهای علمی ثبت شده از میان دانشگاه های معتبر دنیا انتخاب می شوند.

منبع ۱ 

منبع ۲

منبع ۳

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

این ماریجوانا نیست

این ماریجوانا نیست !! دردسر یک زوج سالمند برای نگهداری یک گیاه !

این ماریجوانا نیست !! یک زوج پنسیلوانیایی بعد از اینکه چند ساعت به خاطر یک ...