تاثیر استفاده از خدمات عمومی و کمک های دولتی بر درخواست شهروندی آمریکا

یکی از سوالات متداولی که به دفتر وکالت کیانوش رزاقی می رسد در رابطه با تاثیر استفاده دارندگان گرین کارت از کمک های دولتی و خدمات عمومی بر درخواست شهروندی آمریکا است. به طور کلی استفاده قانونی و بدون سوءنیت از کمک های دولتی مانعی برای درخواست شهروندی آمریکا نیست اما دو نکته بسیار مهم در این رابطه وجود دارد:
۱- به جز موارد استثنایی (مانند پناهندگان) سایر افراد باید در مرحله درخواست اقامت دائم (گرین کارت ) با ارائه مدارک و پر کردن Affidavit of support ثابت نمایند که پس از دریافت اقامت دائم تبدیل به باری برای بودجه عمومی یا همان public charge نخواهند شد. منظور از public charge استفاده از کمک های نقدی مانند food stamps است و شامل استفاده از کمک های غیرنقدی مانند بیمه و Medicaid نمی شود. اگر در جریان رسیدگی به درخواست شهروندی معلوم شود که فرد در این رابطه دروغ گفته و یا مدارک جعلی ارائه کرده باشد به عنوان تقلب در روند مهاجرت یا همان immigration fraud دچار مشکل شده و از دریافت شهروندی باز می ماند.
\۲- اگر در جریان رسیدگی به درخواست شهروندی آمریکا معلوم شود که فرد برای دریافت کمک های دولتی و عمومی دروغ گفته به عنوان فردی که دارای شخصیت مطلوب و مناسب نیست شناخته شده و درخواست شهروندی او به دلیل عدم احراز Good moral character رد می شود. برای نمونه اگر افسر مصاحبه کننده سوابق شغلی و مسافرت شما را بررسی و با یکدیگر مقایسه نماید و متوجه شود که در یک دوره بیش از ۳۰ روزه شما خارج از آمریکا بوده اید اما همچنان کمک های دولتی را دریافت می کرده اید، به دلیل تقلب و دروغ گویی درخواست شهروندی شما رد خواهد شد.

© 2017 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.

نويسنده : كيانوش رزاقي وكيل مهاجرت در مريلند

sam

 

شرایط گرفتن کارت مواد غذایی رایگان (فود استمپ)

© 2017 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.

طریقه دریافت وام خرید مسکن در آمریکا

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

این ماریجوانا نیست

این ماریجوانا نیست !! دردسر یک زوج سالمند برای نگهداری یک گیاه !

این ماریجوانا نیست !! یک زوج پنسیلوانیایی بعد از اینکه چند ساعت به خاطر یک ...