بهترین دبيرستانهاي آمريكا و تگزاس

بهترین دبيرستانهاي آمريكا و تگزاس بالغ بر ۲۸۴۹۶ دبیرستان عمومی یا به قول ما ایرانیها دبیرستان دولتی در امریکا وجود دارد که ۵۸۹ تا از این دبیرستانها در تگزاس میباشد که براساس قوانین ایالت ايالاتي رتبه بندی شده اند و ضمنا :۱۰۸۱ منطقه ۱۹۲۵ دبیرستان ۱۰۱۵۲۶ معلم تمام وقت .


و ۱۵۱۹۴۲۰ دانش اموز در این مجموعه تعریف شده اند و مشغول به تحصيل و تدريس هستند . قابل ذكر هست كه اين مطلب فقط يك نگاه كلي به دبيرستانهاي امريكا إز نظر سايت us news دارد و براي اطلاعات بيشتر ميتوان با يك جستجوي ساده و بررسي رنكينگ دبيرستان مورد نظر مدرسه مورد نظر را پيدا كرد .

بررسی كلي دبيرستانهاي امريكا
یک دانش اموز در دبیرستان تگزاس به طور کلی برای فارغ التحصیل شدن نیاز دارد به گذراندن ازمون های کلی ایالتی در دروس زبان انگلیسی، ریاضی، علوم پایه،(فیزیک شیمی زیست شناسی )و دوره های مطالعات اجتماعی .  علاوه براین دانش اموزان باید حداقل ۲۲ واحد را بگذرانند از جمله ۱ واحد برای هنرهای زیبا و ۴ واحد برای انگلیسی با توجه به تعريف اموزشی ایالت تگزاس.

بهترین دبيرستانهاي آمريكا و تگزاس

بهترین دبيرستانهاي آمريكا و تگزاس

۵۸۹ دبیرستان در تگزاس وجود دارد که با توجه به بهترین رتبه بندی دبیرستانها در سال ۲۰۱۷ امریکا یکی از مدارس برتر در کشور مدرسه ای است برای دانش اموزان با استعداد این مدرسه دریکی از منطقه هاي دالاس میباشد . با حدود ۲۰۰ مایل فاصله از شهر استین و تقریبا ۲۵۰ مایل هم از هیوستون فاصله دارد. هيوستن هم سهم بزرگي در بر داشتن بهترين مدارس آمريكا دارد كه دانش آموزان اين مدارس سالانه كه مدال و جوايز كشوري و بين المللي را إز آن خود ميكند . در ضمن هيوستن در سالهاي اخير يكي إز بهترين شهرهاي إز نظر قيمّت مسكن و فراواني كار مورد علاقه ايرانيها بوده و مهاجران زيادي را به خود جذب كرده .
بهترین رتبه بندی در دبیرستانهای تگزاس به قراري ميتوان اينگونه شمرد .

درابتدا باید بدانیم که برای واجد شرایط بودن یک مدرسه در رتبه بندی ایالتی اين مدارس دلائل مختلفي دارد إز جمله تعداد مدال طلای ملی و یا مدال نقره یا برنز باشد .

و در اخر اسامی دبیرستانها براساس رتبه بندی ایالت تگزاس در ليست زير ميباشد .

منبع :www.usnews.com
مترجم : نغمه خامه اي
ويرايش : شهرام فقيه لو

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

RECALL عظیم

RECALL عظیم مرغ های مسموم !! خطر استفاده از مرغ های مسموم در آمریکا

RECALL عظیم مرغ های مسموم !! اگر استفاده از مرغ یکی از عادت های غذایی ...